“Suç makinesi yakalanamıyor”

’da 18 Eylül’deki cinayetin ardından aile boyu yargılanan Kaskat ailesi, 5 kez lı saldırıya uğradı. Cengiz Kaskat, “Ölüm korkusuyla yaşıyoruz. Suç makinesi yakalanamıyor” dedi

Giriş Tarihi: 5.4.2016
“Suç makinesi yakalanamıyor”
'da aralarında husumet bulunan Halil Açıkgöz'ün öldürülmesinden dolayı yargılanan biri tutuklu 8 kişilik Kaskat ailesi ölüm korkusuyla yaşadıkları iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Ev, işyeri ve araçlarının Polat ve adamları tarafından uzun namlulu larla tarandığını ileri süren Cengiz Kaskat, "Ölüm korkusuyla yaşıyoruz. Deniz Polat bir suç makinesi ama bir türlü yakalanamıyor" derken, Kaskat ailesinin avukatı İsa Ayanoğlu, Deniz Polat'ın kullandığı Kaleşnikof'un PKK'nın kullandığı silah olduğunu öğrendiklerini öne sürdü.

"KARDEŞİMİ GASP ETTİLER"
Müteahhit Cengiz Kaskat'ın iddiasına göre, 1.5 yıl önce kardeşi Ramazan Kaskat'ın telefon ve parası Deniz Polat ile adamları tarafından gasp edildi. Tanıdıklar devreye girdiği için Ramazan şikayetçi olmadı. Taraflar barışmak için bir araya geldiğinde Deniz Polat 15 bin TL istedi. Tartışma çıktı. Karşılıklı silahlar çekildi. Serdar Kaskat, Deniz'i yaraladı. 18 Eylül 2015 günü Ramazan Kaskat kendisini takip ettiğini sanan Deniz Polat'ın adamı Halil Açıkgöz'ü öldürdü. Tutuklu Ramazan, Ahmet Kaskat, Hakan Akbulut ile 6 kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi ile dava açıldı.

5 KEZ SİLAHLI SALDIRI
Cinayetten bir gün sonra Ramazan Kaskat'ın telefoncu dükkanı silahla tarandı, molotof kokteyli atıldı. Cengiz Kaskat'ın Akdeniz Mahallesi'ndeki şantiyesi, 19 Mayıs Mahallesi'ndeki evi silahla tarandı. Baba Mehmet Kaskat'ın evi kurşunlandı. Erdal Kaskat ölümden döndü. Deniz Polat bu olaydan dolayı tutuklandı ve 2 ay sonra tahliye oldu. Polat, bu suçtan 5 yıl ceza aldı. Bu arada içinde Bayram Kaskat ile 2 yeğeninin bulunduğu araç çapraz ateşe tutuldu. 3 kişi ölümden döndü. Aynı gece Cengiz Kaskat'ın evi ve işyerine tekrar makineli tüfekle saldırı düzenlendi
Kaskat ailesinin avukatı İsa Ayanoğlu, Deniz Polat'ın adamlarının, müvekkillerinin evine ve işyerlerine defalarca öldürmeye yönelik saldırıda bulunmasına rağmen hala yakalanamadığını belirterek, "Onlarca sabıka kaydı ve 5 suçtan araması var. Kullandığı Kaleşnikof'un terör örgütü PKK'nın kullandığı silah olduğunu öğrendik. 19 Mayıs Mahallesi'nde örgüt adına hareket ettiği söylentisi var. Çok sayıda mahkemeye intikal etmiş dosyası olmasına rağmen sürekli serbest bırakılmasını anlayabilmiş değiliz" dedi. Cengiz Kaskat ise, "Defalarca saldırı oldu ama karşılık vermedik. Devletimize güveniyoruz. Bu adamlar tam anlamıyla bela saçıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Suç makinesi yakalanamıyor”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN