Yerinde dinledi yerinde çözdü

Başbakan Yardımcısı , Erdemli, Silifke ve Mut ilçelerinde mahalle muhtarlarıyla bir araya gelip sorunları dinledi, yetkililere çözüm konusunda tam yetki ve talimat verdi

Giriş Tarihi: 6.4.2016
'e ayak bastığı günden bu yana önemli projelerin hayata geçirilmesinde büyük bir rol oynayan Başbakan Yardımcısı , problemleri yerinde çözüyor. Erdemli, Silifke ve Mut ilçelerinde mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Elvan, sorunları dinleyip problemlerin çözümü noktasında yetkililere talimat verdi. Elvan, Mersinlilere daha kaliteli bir yaşam sunabilmek adına verilen hizmetlerin takipçisi olacağını söyledi. Hafta sonu Erdemli, Silifke ve Mut'ta muhtarlarla bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, sorunları dinleyip ilgili daire amirlerine, 'Problemleri çözün' talimatı verdi. Muhtarların vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında büyük öneme sahip olduğunun altını çizen Elvan, "Milli iradenin en net yansımalarından olan muhtarlarımızın taleplerini yerine getirmek önceliklerimizdendir" dedi. İlgi nedeniyle de yürümekte zorlanan Elvan, "Biz vatandaşlarımıza hizmet için buradayız, onların sevgisine layık olmaya çalışıyoruz" diye konuştu. 1 Kasım öncesi verilen vaatlerin 3 ay gibi kısa bir zamanda yerine getirildiğinin altını çizen Elvan, "Hizmet için çıktığımız bu yolda gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Biz bir reform hükümetiyiz. Etrafımızdaki çemberine ve terörle mücadele etmemize rağmen büyümeye devam ediyoruz. 2015 yılında yüzde 4 büyüdük. Avrupa ülkelerindeki büyüme neredeyse yüzde 0 civarında. Ülkemizin geleceği için gerekli hususları ve milletimizin beklentilerini tek tek yerine getiriyoruz. Milli irade neyi istiyorsa biz de onu yapıyoruz" şeklinde konuştu.

ELVAN: OTURMAK YOK
Hiçbir daire amirinin makamında oturduğunu duymak dahi istemediğini kaydeden Lütfi Elvan, "Ben Başbakan Yardımcısı olarak köy köy, mahalle mahalle gezmekten yorulmazken, bir daire amirinin çalışmamasını kabul edemem. Herkes görevinin ve sorumluluğunun bilincinde olacak. Bu sorumluluğu taşıyamayacak arkadaşlarla millete hizmet etme sevdası yolunda birlikte yürümemiz söz konusu dahi olamaz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerinde dinledi yerinde çözdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN