Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yolu trafiğe açıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Köprülü Kavşağı araç ve hafif raylı trafiğine açıldı. Başkan Şahin, zeminde çıkan mağaralar nedeniyle 2,5 ay gecikme yaşandığını söyledi

Giriş Tarihi: 7.4.2016
Karataş yolu trafiğe açıldı
Gaziantep'te Köprülü Kavşağı tüm yönlerden araç trafiğine açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı 'nun kullandığı araçla köprüde incelemelerde bulundu. Şahin, şehrin yaşam kalitesi ile vatandaş memnuniyetini artırarak, odak ve öncü şehir olma noktasında büyük bir vizyonla yola çıktıklarını söyledi.

800 FORE KAZIK
Vatandaşın isteği doğrultusunda "Acil Planı" hazırladıklarını belirten Şahin, "Bu eylem planı içerisindeki en büyük ve önemli bölgemiz burasıydı. Burası birçok kavşağın birleştiği ve ayrıştığı nokta ve trafikte çok yüksek bir sıkışma vardı. Projesinde ciddi bir altyapı, üstyapı, hafif raylı geçişi, yaya geçişi düzenlendi. Köprü için 800 fore kazık çakıldı" dedi. Karataş Köprülü Kavşağı'nın öngörülen süreden daha uzun sürdüğünü belirten Şahin, "Yolun ortasında bir sürprizle karşılaştık. Zeminde mağara çıkma tehlikesi vardı. O nedenle ciddi bir beton enjeksiyonu yapıldı. Bu yaklaşık 2,5 ayımızı aldı. Gecikme bölgedeki esnafımızı, burada yaşayan kardeşlerimizi, teknik ekibi ve bizi yordu. İki buçuk ay gecikmemizin nedeni budur" diye konuştu. Kavşağın bölgedeki trafik yükünü ciddi şekilde azaltacağına dikkati çeken Başkan Mehmet Tahmazoğlu ise, "İnşallah bundan sonra yapılacak diğer kavşaklarla beraber şehrimizin ulaşım problemi daha da hafiflemiş olacak" diye konuştu. Kavşaktaki incelemelerin ardından Başkan Şahin, Tahmazoğlu'nun kullandığı makam aracıyla bölgeden ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karataş yolu trafiğe açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN