Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Milletimizin gözbebeğisiniz”

Valisi Ercan Topaca, terörle mücadelede başarılı olan askerleri ödüllendirdi, “Siz bizim gözbebeğimizsiniz. Sizin için ne yapsak azdır” dedi

Giriş Tarihi: 7.4.2016
“Milletimizin gözbebeğisiniz”
Halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için gece gündüz demeden görev yapan İl Alay Komutanlığı personeli, bölücü terör örgütüyle mücadelede gösterdikleri üstün başarıdan dolayı Valisi Ercan Topaca tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi. Valilik Tayfur Sökmen Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen törende konuşan Vali Topaca, Hatay'ın güvenliği için gösterdikleri cansiparane mücadeleden dolayı güvenlik güçlerine müteşekkir olduklarını söyledi.

YÜKSEK İMAN GÜCÜ
Güvenlik güçlerinin milletin gözbebeği olduğunu belirten Vali Topaca, "Sizler çatışmanın yaşandığı o gün, sıcak temas kuracağınızı hissettiğinizi söylediniz. İşte bu Türk askerinin yüksek iman gücünün, yaptığı işi ne kadar yürekten, hissederek yaptığının göstergesidir. Hiçbir millette böyle evlatların, böyle bir imanın örneğini göremezsiniz. Sizler vatan sevgisi gibi en ulvi değer uğrunda gösterdiğiniz üstün fedakârlık ve gayretleriniz ile aziz milletimizin göz bebeğisiniz" diye konuştu. T

ERÖRÜN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

"Bu vesileyle herkesin bilmesini isteriz ki Türkiye Cumhuriyeti terörle mücadelenin üstesinden gelmeye muktedirdir" diyen Vali Topaca, şöyle devam etti: "Kurtuluş Savaşı'nda, Çanakkale'de zamanın güçlü devletlerine karşı zaferler kazanan milletimiz, 3-5 çapulcunun da hakkından kısa sürede gelecektir. Gerektiğinde aynısını bizlerin de yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Allah'ın izniyle bu terör belasından da kurtulacağız. Hepimiz başarınız için duacıyız."

TÜM KOMUTANLAR KATILDI
Ödül töreninde 39. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat'ın yanı sıra 121. Jandarma Er Eğitim Alay ve Garnizon Komutanı J. Kur. Alb. Erdem Özcan, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Kırıkhan ve Reyhanlı Cumhuriyet Başsavcıları, Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal, 2. Hudut Alay ve Garnizon Komutanı P. Kur. Alb. M. Ali Tuna, İl Jandarma Komutanı J. Kd.Alb. Turgay Aras ve İskenderun Sahil Güvenlik Grup Komutanı Kur. Yb. Erdinç Balkan da bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Milletimizin gözbebeğisiniz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN