Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiftçiye destek devam ediyor

çiftçisine destek olmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, Tarımsal Daire Başkanlığı organizasyonunda Oğuzeli’deki çiftçilere dolmalık biber ve domates fidesi dağıttı

Giriş Tarihi: 8.4.2016
Çiftçiye destek devam ediyor
Büyükşehir Belediyesi, Oğuzeli ilçesinde 100 çiftçiye 300 bin biber fidesi ile 100 bin domates dağıttı. Dağıtım törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oğuzeli çiftçisini unutmadıklarını söyledi. Oğuzeli'nin tarihi, kimliği, kültürü ve geçmişiyle en güzel ilçelerden birisi olduğunu aktaran Şahin, "Oğuzeli, dolmalık biber, narı ile bölgemizin değerli bir ilçesidir. Buranın kırmızı toprağı hiçbir yerde yok. Bu toprağın değerini ve kıymetini iyi bilmeliyiz. Hazine olan bu kırmızı toprağımızı geleceğe taşımalıyız" dedi.

ÇEKİM MERKEZİ OLACAK

Yarım olan barajları tamamlayarak sulu tarımdaki üretkenliği arttırmak istediklerini aktaran Şahin, yerelden evrensele Oğuzeli'ni bir çekim haline getirmek istediklerini belirtti. Bu tür projelerin Oğuzeli'nin geleceği olduğunu söyleyen Başkan Şahin, "Fıstık ve nar bu bölgenin vazgeçilmez tarım ürünleridir. UNESCO durduğu yerde gelip bizi dünyanın 8' gastronomi kenti seçmedi. Sizin bu değerli mutfak ürünlerinizin lezzetlerini göz ardı edemeyiz. Dolmalık biber bizim mutfağın değerli ürünlerinden birisi. Bu açıdan onu destekliyoruz" diye konuştu.

KARPUZATAN TESİSLERİ

Çok dar olan Oğuzeli-Gaziantep arasındaki karayolunu genişleteceklerini ve rahat bir ulaşım sağlanacağını söyleyen Şahin, "Ben size buradan söz veriyorum, Sacır Deresi'ni yine eskisi gibi bembeyaz yapacağız. Bunun üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Ankara ayağını tamamladık ve 40 güne kadar ihalesine gerçekleştireceğiz" dedi. Şahin, hava limanını iyi kullanmak istediklerini ve buradan gelen yerli ve yabancı yolcuları Karpuzatan tesislerine çekmeyi arzuladıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftçiye destek devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN