Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yetim annelere yardım çağrısı

Giriş Tarihi: 8.4.2016
Yetim annelere yardım çağrısı

İHH ve ADYAR işbirliğiyle, ’de 5 farklı köyde biri erkek biri dişi olmak üzere, yetim annelerine 2’şer adet süt keçisi dağıtımı yapıldı. Yetim ailelere, 2 ay yetecek kadar yem de verildi

Ülke ekonomisine sağladığı katma değerle yetinmeyen Sunar Grup şirketleri, sosyal sorumluluk bilinciyle hayırlı işler yapmaya devam ediyor. İnsani Yardım Vakfı İHH ve vakfın protokole sahip iş ortağı olan İnsani Yardım Derneği (ADYAR) ile Afrika'ya gelir kapısı niteliğinde keçi gönderen Sunar Grup'a, ADYAR Başkanı Veysel Tepeli tarafından teşekkür ziyareti gerçekleşti. İHH öncülüğünde 'e yapılan insani yardım seyahatine sağladıkları katkılardan duydukları memnuniyeti ifade eden Sunar Grup CEO'su Hüseyin Nuri Çomu, "Afrika, bu ümmetin yetim yurdu. Bu coğrafya açlık ve sefaletle boğuşuyor. Bizler bu yaraya derman olmazsak, başka kim olabilir ki? Sayın Cumhurbaşkanımız 'de insanlık dramı yaşanırken Afrika çıkarması yapıp, seferber olmuştu. Dünyanın, özellikle Batı'nın umursamaz tavırlarına aldırış etmeden milletimizi Afrika'ya yöneltmişti. Halkımız sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla her daim yardımseverliğini gösterdi" dedi.

İHH VE AYDAR FARKI

Ancak bazı odaklara ait sivil toplum kuruluşlarının milletin teveccühünü hiçe sayıp, elde ettiği güçle milli iradeye topyekûn saldırmasının toplumu derinden yaraladığını belirten Çomu, "Bu odakların planlı çabaları nedeniyle milletimiz sivil toplum kuruluşlarının tamamına mesafeli bir yaklaşım sergiliyor. Oysa Afrika'ya yapılacak yardımlar asla sekteye uğramamalı. İHH ve ADYAR gibi güzide STK'ların tek amacı, ümmetin yaralarına derman olmak ve ihyasını sağlamaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yetim annelere yardım çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN