Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağ , fark yaratan fakülte

Çağ Üniversitesi Kurucusu Yaşar Bayboğan anısına bu yıl beşincisi düzenlenen “Avukatlık Stajı ve Avukatların Yetiştirilmesi” sempozyumu çok renkli geçti

Giriş Tarihi: 10.4.2016
Çağ Hukuk, fark yaratan fakülte
Bölgemizin tek vakıf üniversitesi olan Çağ Üniversitesi'nde düzenlenen "Avukatlık Stajı ve Avukatların Yetiştirilmesi" konulu sempozyum çok başarılı geçti. Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetin Bedestenci, "30 yıllık eğitim öğretim deneyimine sahip Bayboğan Eğitim Vakfı tarafından 1997 yılında Çağ Üniversitesi'ni ve 1998 yılında da bölgemizin ilk Fakültesi'ni kuran kurucumuz Yaşar Bayboğan, eğitimin her alanına güç veren ve destekleyen önemli bir girişimci olmasının yanı sıra, bizlere, küresel bakış açısı, değerleri ve iş ahlakı ile de ilham kaynağı olmuştur" dedi.

ÇAĞDAŞ KAMPUS
Çağ Üniversitesi'ni ilk kez ziyaret eden Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Pekcanıtez, Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Hasan Fehim Üçışık, Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. A. Lerzan Yılmaz ve Ankara Barosu eski Başkanı Av. Semih Güner, üniversite kampusunu çok , yenilikçi ve donanımlı bulduklarını ifade ettiler. Baro Başkanı Av. Alpay Antmen ise "Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölgemiz ve ülkemiz için son derece önemli bir değerdir. Yetişen hukukçular aldıkları optimum düzeydeki eğitimle, her zaman fark yaratıyorlar" diye konuştu.

TEŞEKKÜR PLAKETİ
Moderatörlüğünü Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Ertekin'nin yaptığı sempozyumda, Ulusal ve Uluslararası Ortamda Avukatların Meslek Öncesi Eğitimi, Hukuk Eğitimi ve Avukatlık Stajının Değerlendirilmesi, Karşılaştırmalı Avukatlık Stajı, Avukatların Meslek Öncesi Eğitiminin Yeniden Düzenlenmesine Yönelik Öneriler, Meslek İçi Eğitim ve Mesleğin Geleceği, Stajyer Avukatların Yargısal Faaliyet Esnasında Karşılaştıkları Sorunlar, Mukayeseli Hukukta Uzman Avukatlık gibi konular tüm ayrıntılarıyla konuşuldu. Sempozyum sonunda, konuşmacılara teşekkür plaketi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağ Hukuk, fark yaratan fakülte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN