Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karnavalın sıcaklığı ’da hissedildi

Karnaval boyunca kültür ve sanat etkinlikleri, sanatsal sergiler, söyleşiler, kapalı mekan aktiviteleri, imza günleri, tanıtım etkinlikleri, spor gösterileri keyifle izlendi

Giriş Tarihi: 10.4.2016
Karnavalın sıcaklığı Adana’da hissedildi
ve dünyanın farklı yerlerinden gelen binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen "Nisan'da 'da 4. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı" coşku içinde sürüyor. Karnaval boyunca kültür ve sanat etkinlikleri, sanatsal sergiler, söyleşiler, kapalı mekan aktiviteleri, imza günleri, tanıtım etkinlikleri, çeşitli açık hava atölyeleri, sportif gösteriler, lezzet istasyonlarına yoğun katılım oldu. Adana HiltonSA'da düzenlenen "Adana'yı Benden Dinle" kısa film yarışması ile "Adana Bir Film Platosudur" fotoğraf yarışmasının ödülleri dağıtıldı. Futbol Direktörü Fatih Terim böyle bir organizasyonu kesintisiz, hatasız yapmanın kolay olmadığını belirterek "Bu vesile ile memleketime geldim, hemşerilerim ve ailemle buluştuk. Çok mutluyum" dedi.

BİR HAFTAYA YAYMAK
Bu yıl terör olayları ve arka arkaya gelen şehitler yüzünden bazı programları kısılan karnavalın sıcaklığı 6 Nisan'dan itibaren Adana'nın her yanını sardı. Bir yıl boyunca bu günleri iple çeken Adanalılar, il dışından gelen konuklarla buluşmanın keyfini yaşadı. Karnavalın fikir babası Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, bu yıl 4'üncüsü gerçekleşen "Nisan'da Adana'da Uluslar arası Portakal Çiçeği Karnavalı"nın ününün tüm dünyaya yayıldığını söyledi. Bozkurt, karnavalı birkaç gün ile sınırlamayıp, bir haftaya yaymak istediklerini ve bununla ilgili çalışmaların olduğunu söyledi.


NELER VAR
Karnaval boyunca kültür ve sanat etkinlikleri, sergiler, söyleşiler, kapalı mekan aktiviteleri, imza günleri, tanıtım etkinlikleri, açık hava atölyeleri, sportif gösteriler, lezzet istasyonları kuruldu. Fotoğraf sanatçısı Ali Kabaş'ın Adana'nın muhteşem tarihi ve doğal güzelliklerini farklı bir açı ile havadan görüntülediği fotoğraflar sergileniyor. Bu yıl düzenlenen Kostüm Tasarım Yarışması" çok heyecanlı geçti.

ADANALI OLMANIN ÖNEMİ
Adana HiltonSA'da düzenlenen ödül töreninde söz alan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, "Ben bir Adanalıyım. Adanalı olmayı seviyorum, Adanalılığı da seviyorum. Kendimden başlayarak bir nokta üzerinde durmak istiyorum. Adana olarak biraz geri kaldık gibi geliyor bana. Bunu çok açık yüreklilikle söylüyorum. Eskiden Adana'ya gıpta ile bakan şehirlerin çok arkasında kaldık. Şu faaliyetler gösteriyor ki şehrimize daha çok sahip çıkmalıyız. Her hangi bir otoriteyi beklemeden biz kendimiz bu şehir ne yayabiliyorsak en fazlasını yapmaya çalışmalıyız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karnavalın sıcaklığı Adana’da hissedildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN