“Vatan için kanımızı akıtmaya hazırız”

Son 10 günde ’ın 6 şehit verdiğini söyleyen Vali Ercan Topaca, “Bizim Çanakkale ruhunu hâlâ devam ettiren ve imiz var. Bu vatan için kanımızı akıtmaya hazırız” dedi

Giriş Tarihi: 10.4.2016
“Vatan için kanımızı akıtmaya hazırız”
Türk Teşkilatı'nın 171'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle şehit aileleri ve yakınlarının katıldığı bir etkinlik düzenlendi. Büyük Antakya Oteli'nde yapılan etkinliğe Valisi Ercan Topaca ve eşi Sevim Topaca'nın yanı sıra, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli ve eşi, İl Jandarma Komutan Vekili J. Bnb. H.Hüseyin Güzeldal, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ ve eşi, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Ali Canbolat ve eşi ile davetliler katıldı.

EMNİYET TEŞKİLATI EN BAŞTA
Hatay Valisi Ercan Topaca, bir ülke için en önemli hususun asayiş ve güvenlik olduğuna değinerek, bunu sağlayan kurumların başında emniyet teşkilatının geldiğini söyledi. Geçmişi ve kültürü köklü, kurum sayısının çok fazla olmadığını belirten Vali Topaca, "Bugün geldiğimiz nokta itibariyle Türk Polis Teşkilatı gerek kullandığı teknoloji, gerekse personelin nitelikleri ve donanımı itibariyle dünyada iyi sayılabilecek polis teşkilatlarının başında gelmektedir'' dedi.

"KANIMIZI AKITMAYA HAZIRIZ"
Vali Topaca sözlerini şöyle sürdürdü: "Son 10 günde Hatay olarak 6 şehit verdik. Ülkesinin bölünmez bütünlüğü ve halkının birliği için polisimiz ve imiz gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içmekte veya gazi olmaktadır. Bizim hâlâ Çanakkale ruhunu devam ettiren asker ve polisimiz var. Bunu devam ettirecek geriden gelen çok güzel bir neslimiz var. Bu her millette, her devlette olan bir özellik değildir. Bizler de bu vatan ve bayrak için kanımızı akıtmaya hazırız."

ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET
Hatay Valisi Ercan Topaca, Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde servis aracının geçişi sırasında bölücü terör örgütü mensuplarınca bombalı aracın infilak ettirilmesi sonucu şehit olan özel harekat polis memuru Serkan Talan ile Jandarma Uzman Çavuş Muhammed Sait Çelik'in ailelerini ziyaret etti, devlet olarak her zaman kendilerinin yanında olduklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Vatan için kanımızı akıtmaya hazırız”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN