Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitimde masaya yatırıldı

Girne Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen “5. Uluslararası Kıbrıs Eğitim Araştırmaları Konferansı” ikinci gününde seminerlerle devam etti

Giriş Tarihi: 13.4.2016
Eğitimde vizyon masaya yatırıldı
Kıbrıs Eğitim Bilimleri ve Girne Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen "5. Uluslararası Kıbrıs Eğitim Araştırmaları Konferansı" ikinci gününde sunumlar, seminerler, workshoplar ve tartışmalar eşliğinde devam etti. YDÜ Eğitim Fakültesi Dekanı ve Kıbrıs Eğitim Bilimleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu'nun sunumu ile başlayan konferansın ikinci günü, Türkiye'nin ve dünyanın birçok farklı ülkelerinden gelen araştırmacılar tarafından gerçekleştirilen sunumlarla tamamlandı.

"VİZYON SORUNU VAR"
Konferansın ikinci gününde eğitimde yeni trendler, yeni eğitim teknolojileri, öğrenme modelleri ve müfredatlar ve derslerde teknolojinin etkin kullanımı ile ilgili sunumlar gerçekleştirildi. İkinci günün ilk sunumunda, çağdaş eğitim ve yönetimi konusunda seminer veren Prof. Dr. Uzunboylu, eğitimde en temel sorunlarımızdan birisinin eğitimin ve okulların un olmayışına dikkat çekti.

TEKNOLOJİ ZORUNLULUK
Vizyonu, "Gelecekte ulaşılmak istenen hedeflerin gerçeğe uygun düşlerini kurabilmektir" diye özetleyen Uzunboylu, 21. yüzyılda bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişmelerin eğitimi ciddi bir şekilde etkilediğinden, öğrenme-öğretme süreçlerinde yeni öğretim teknolojilerinin kullanılmasının artık bir zorunluluk olduğunu açıkladı. 'dan konuşmacıların olduğu konferansta eğitimde yeni trendler, inovasyon, öğrenme modelleri ve müfredatlar ile ilgili sunumlar yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitimde vizyon masaya yatırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN