Kayınbabasını öldüren sanığa ömür boyu hapis

Giriş Tarihi: 14.4.2016
Kayınbabasını öldüren sanığa ömür boyu hapis

’da mal ve için kayınbabasını eşiyle plan yapıp öldürdüğü ileri sürülen Soner Özbeğ ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum oldu

'da 31 Aralık 2014 günü malını ve maaşını almak için kayınbabası İbrahim Kılınç'ı (63) öldürdüğü ileri sürülen tutuklu Soner Özbeğ (29) ile kendisine yardımcı olduğu belirtilen karısı Sibel Özbeğ'in (24), "Tasarlayarak yakın akrabayı öldürmek" suçundan yargılanmaları sona erdi. Suçlamayı kabul etmeyen Soner Özbeğ ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum olurken, hakkında yakalama kararı bulanan karısı Sibel'in dosyası ayrıldı.

EV VE MAAŞ İÇİN
Olay, 31 Aralık 014 günü Suzuzade Mahallesi'nde meydana geldi. İddianameye göre olay şöyle gelişti: İşsiz olduğunu söyleyen Soner Özbeğ, İbrahim Kılınç'ın evlatlığı olan eşi Sibel'e "Bir planım var. Babanı öldüreceğim. Formaliteden de boşanacağız. Sen onun maaşını alacaksın. Evine taşınıp oturacağız" dedi. İzin vermeyeceğini söyleyen kadın, eşinin kendisinden "Babamın evinin anahtarını ayakkabılığın içine koy" isteğini yerine getirdi.

"BABANI ÖLDÜRDÜM"
Sibel Özbeğ, üvey babasının evde kaçta olduğunu da eşine söyledi. Şüpheli damat, yaşlı adamı evinde av tüfeği ile öldürdü. Karı- koca kan izlerini yok etmek için elbiseleri yıkayıp, kanıtları yok etti. Polis, damat ve evlatlık kızı gözaltına aldı. Kayınbabasını kendisine hakaret ettiği için öldürdüğünü söyleyen Soner Özbeğ tutuklanırken, karısı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Karı-koca ve cinayete yardımcı olduğu ileri sürülen 3 kişi hakkında dava açıldı.

MAHKEMEDE İNKAR
Adana 7.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Soner Özbeğ, okuma yazma bilmediğini soruşturma sırasında kayınbabasını öldürdüğüne dair ifadesini kabul etmediğini söyledi. Sanığa yardımla suçlanan 3 kişi suçlamayı kabul etmedi. Tanık olarak dinlenen sanığın babası Feyat Özbeğ, cinayette evi terk eden gelini Sibel'in parmağı olduğuna inandığını söylemişti. Mahkeme, Sibel Özbeğ'in dosyasını ayırdı. Kayınbabasını öldüren sanık ise ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayınbabasını öldüren sanığa ömür boyu hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN