Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeşiltaş’tan Karalar’a faaliyetsizlik eleştirisi

Giriş Tarihi: 14.4.2016
Yeşiltaş’tan Karalar’a faaliyetsizlik eleştirisi
SEYHAN Belediyesi'nin 2015 yılı faaliyet raporuna yönelik bir eleştiri de AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Abdurahman Yeşiltaş'tan geldi. Seyhan Belediye Meclisi'nin AK Partili üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Yeşiltaş, denetim raporunda ortaya konulan eleştirileri de gündeme getirdi. Yeşiltaş, "'nin 4 büyük ilçesinden biri, 56 ilinden büyük olan Seyhan'da yapılan çalışmalara baktığımızda vatandaş namına, ilçe namına dağ fare doğurmuştur" dedi.

PERSONEL ARTIŞI
Denetim raporunda doğrudan temin yöntemiyle yapılan alımlarda belediyenin zarara uğratıldığının belirtildiğin, anımsatan Yeşiltaş, "Denetim raporunda önemli bir husus daha çekmektedir. 2014 yılı ile 2015 yılı personel sayıları kıyaslandığında personel sayısının 2015 yılında yüzde 17 oranında artış gösterdiği tespit edilmiştir. Bu kadar personel artışına rağmen hizmet ve faaliyetinin bu oranda artmadığı faaliyet raporu incelendiği zaman da görünmektedir" diye konuştu.

DİKKAT ÇEKEN HARCAMA
Başkanlık makamına hizmet eden Özel Müdürlüğü'nün 2015 yılı harcamalarına dikkat çeken Yeşiltaş, şöyle konuştu; "Özel Kalem Müdürlüğü'nün 300 bin lirası evlilik cüzdanı masrafı olmak üzere bir milyon 200 bin TL doğrudan teminle harcama yaparken Seyhanlı vatandaşlara hizmet eden Sosyal Yardım İleri Müdürlüğü bir milyon 400 bin TL harcama yapmıştır. Yani Özel Kalem Müdürlüğü günlük ortalama 5 bin TL harcamış yapmıştır. Aradaki vahim fark dikkat çekicidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşiltaş’tan Karalar’a faaliyetsizlik eleştirisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN