Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdoğan’dan müjdeli haber

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, makamında ağırladığı öğrencilerin sorularını yanıtladı, ’ye yapılacak hizmetlerle ilgili müjdeli haberler verdi. Yeni parklar yapılacağını söyledi

Giriş Tarihi: 15.4.2016
Akdoğan’dan müjdeli haber
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 23 Nisan İlköğretim u öğrencilerinin 'yerel yönetimler' konulu sorularını yanıtladı. Öğrencilerin tüm sorularını içtenlikle cevaplayan Başkan Akdoğan, bu yıl içinde Niğde'ye yapılacak yeni yatırımların müjdesini verdi. Ulaşım sorununun çözümü için 1 tünel geçit, 1 alt geçit, 3 üst geçit yapılacağını, sanayi sitesinin şehir merkezinin dışına taşınacağını bildiren Başkan Akdoğan, yeni halk kompleksi ve kamyon garajı yapılacağını açıkladı.

9 YENİ ÇOCUK PARKI
Şehrin 5 ayrı noktasına halı saha yapmak için proje hazırladıklarını anlatan Akdoğan, bu yıl çocuklar için paten pisti ve 9 yeni çocuk parkı yapılacağını müjdeledi. Başkan Akdoğan, önümüzdeki yılın ortalarında Niğde'nin bir Alışveriş Merkezine (AVM) kavuşacağını da ifade etti. 23 Nisan İlköğretim Okulu 4- A ve 4-D sınıfı öğrencileri; öğretmenler Nadide Çeper ve Nurgül Bakartepe ve Okul Aile Birliği yöneticileriyle birlikte ziyaret ettikleri Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'a neden belediye başkanı olduğu, görevleri, Niğde'nin eğitim durumu ile ilgili de sorular yöneltti.

EĞİTİM DURUMLARI
Bir öğrencinin, "Yönetimde zorlandığınız görevler var mı?" şeklindeki sorusunu yanıt veren Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, "Yönetimde zorlandığımız görevler olmaz, ancak sorumluluk alanının dışında gelen taleplere cevap vermekte zorlanırız" dedi. Akdoğan, eğitimin yaşının olmadığına vurgu yaparak "İnsanlar beşikten mezara kadar eğitilir. 52 yaşında bir insan olarak ben de halen eğitime devam ediyorum. Çağımızda bilimin her noktasına eğitimle ulaşılabilir. Eğer biz dünyada itibarlı bir ülke olmak istiyorsak sizlerin çok iyi eğitim görmesi gerekir" diye konuştu.

ATEŞTEN GÖMLEK
"Belediye Başkanlığı zor bir görev midir?" şeklindeki bir soruya Başkan Akdoğan, "Makamlar insanlar için ateşten bir gömlektir, her makamın kendine göre bir sorumluluğu vardır. Bu sorumluğu eksik bırakırsan bu dünyada olmasa da öbür dünyada sorgularlar. Mesela ben belediye başkanı olarak bir vatandaşımız evinde odunu, kömürü yoksa bu benim için sıkıntıdır. Ya da bir vatandaşımız yoksulluğundan dolayı evinde yemek yapamamışsa bu vatandaş benden şikayetçiyse ben bundan sorumluyum; bu bakımdan ateşten bir gömlek" diye yanıtladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdoğan’dan müjdeli haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN