Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kazandığı ödülü bağışlamak istedi

Giriş Tarihi: 15.4.2016
Kazandığı ödülü bağışlamak istedi
Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'nce, Türk Polis Teşkilatı'nın 171'nci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'uyuşturucuya hayır' temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı. Kompozisyon kategorisinde ikinci olarak 200 TL almaya hak kazanan lise öğrencisi Nisanur Çavuşoğlu, ödülünü şehit çocuklarına bağışlamak istedi.

BAĞIŞLAMAK İSTEDİ
Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen törenle dereceye giren 10 öğrenciye ödüllerini teslim etti. Kompozisyon kategorisinde 2'nci olarak 200 TL almaya hak kazanan Mezitli Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi 11'nci sınıf öğrencisi Nisanur Çavuşoğlu ise ödülü kabul edemeyeceğini dile getirerek, bu parayı şehit çocuklarına bağışlamak istediğini belirtti.

MİNNET BORCU
Bu davranış karşısında çok duygulanan Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ, "Devletimiz şehit ve gazi ailelerine her türlü desteği veriyor. Yine de bu güzel davranışınızdan dolayı sizi kutluyorum. Cumhiriyeti sizin gibi gençlere sahip olduktan sonra asla diz çökmez" dedi. Nisanur, "Ödülümü şehit çocuklarına bağışlamak istedim çünkü vatanımıza, devletimize ve milletimizi koruyan asker ve polisimize minnet borcumuz var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazandığı ödülü bağışlamak istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN