Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’e en güzel mektup

Gençlik Vakfı temsilciliğinin Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği İstiklal Marşı şairi ’e Mektup yarışmasında ödül heyecanı yaşandı

Giriş Tarihi: 16.4.2016
Mehmet Akif’e en güzel mektup
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Vakfı (TÜGVA) Adana temsilciliği tarafından düzenlenen İstiklal Marşımızın yazarı 'e Mektup yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin konferans salonunda gerçekleştirilen törende, Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazışının hikayesi ve ödülü kabul etmemesi anlatıldı.

KATILIM YÜKSEK OLDU
Adana Valisi Mustafa Büyük, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni ile öğrenci ve öğretmenlerinin katıldığı törende yazdıkları mektupla derece alan öğrenciler büyük bir heyecan yaşadı. TÜGVA Adana temsilcisi Av. Gürkan Özkaynak, vakıfları hakkında bilgi vererek, büyük ilgi gören yarışmada dereceye giren gençleri kutladı.

AKLISELİM GENÇLERİMİZ
Batı dünyasında Müslümanların hakir görüldüğü, rencide edildiğini ifade eden Vali Mustafa Büyük, "İslam dünyasında ise ihtilaflar, ayrılıklar nedeniyle meydana gelen kargaşa var. Kendi ülkemizde de maalesef içimizdeki hainlerin yaptıklarıyla bir terör ortamı oluştu. Bu ortamda aslında hepimize ümit veren böyle çalışmalar ve gençliğimizin gösterdiği aklıselim davranış büyük mutluluk veriyor" dedi.

ÖDÜLLERİ ALDILAR
Mehmet Akif'e Mektup yarışmasında Seyhan Danişmet Gazi Anadolu Lisesi öğrencisi Filiz Akdağ birinci, 75. Yıl Anadolu Lisesi öğrencisi Sema Nur Açar ikinci, Baytiyar Vahapzade Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Duygu Oldaç ise üçüncü oldu. Piri Reis Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Betül Bayram özel ödülü hak ederken, 20 öğrenciye mansiyon ödülü verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Akif’e en güzel mektup
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN