Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bademcik büyümesine çok etmek gerek

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Asım Şafak, bademcik büyümelerine edilmesi gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 17.4.2016
Bademcik büyümesine çok dikkat etmek gerek
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Asım Şafak, ilaç tedavisine cevap vermeyen bademcik iltihaplarında ve bademcik büyüklüklerinin birbirinden farklı olduğu durumlarda tümörlerin mutlaka akılda tutulması gerektiğini söyledi. şikayetiyle gelen bir hastanın ameliyata alındığını belirten Şafak, operasyon sonrasında gerçekleştirilen patolojik incelemede bademcik kanseri tanısı konulduğunu açıkladı.

TÜMÖRLÜ BADEMCİK
İlaç tedavisine direnç gösteren bademcik iltihaplarında akla bademcik tümörlerinin gelmesi gerektiğini vurgulayan Şafak, "İltihaplanmadığı sürece ağrısı olmayan bu tip hastalıkların en belirgin özelliği, bademciklerden birinin, diğerine göre daha büyük olmasıdır. Tümörlü bademcik giderek büyümeye devam ederken, boyun bölgesinde de giderek büyüyen bezeler oluşturmaktadır. Tümörlü bademciklerin iltihaplanması daha kolay olurken, antibiyotik tedavisine de daha az cevap vermektedir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bademcik büyümesine çok dikkat etmek gerek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN