sporda da marka

Giriş Tarihi: 18.4.2016
Gaziantep sporda da marka

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ’e13 yılda 171 milyon lira kaynak aktarıldığını belirterek, “Gaziantep, spor ve gençlik alanlarında ’nin yükselen yıldızı olacak” dedi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 'e yaptığı yatırımlarla kentin çehresini tümden değiştirdi. Bakanlık, 2003 yılından bu yana Gaziantep'e toplam 171 milyon TL yatırım yaptı. Bakan Akif Çağatay Kılıç, Gaziantep'te ciddi bir yatırım programı olduğunu belirterek, "Bölgedeki normalleşme sürecine sportif tesisleri ve gençlik yatırımlarıyla destek veriyoruz. Batı'da ne varsa Doğu'da da o olacak" dedi.

171 MİLYON TL
Sanayi ve ticareti ile önde gelen şehirlerden biri olan Gaziantep, spor alanındaki yatırımlarla da marka kent olma yolunda ilerliyor. Gaziantep'teki mevcut gençlik ve spor tesislerinin yetersizliğini tespit eden Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2003 yılında başlattığı çalışmayla kenti cazibe merkezi haline getirdi. Tamamlanan 24, devam eden 8 proje ile Gaziantep'e toplam 171 milyon TL kaynak aktarıldı. Gaziantep'te ulusal ve uluslararası müsabakaların gerçekleştirilebilmesi için 2009 yılında 6 bin 400 kişi kapasiteli Şahinbey Spor Salonu hizmete açıldı, 92 yatak kapasiteli Olimpiyat Hazırlık Merkezi yapıldı. Oğuzeli, Araban, Nurdağı, İslahiye ve Nizip ilçelerinde statlar inşa edildi. Akkent Olimpik Atletizm Sahası hizmete açılırken, Nizip ve Altınüzüm'e sentetik futbol sahası yapıldı.

YATIRIMLAR
Gaziantep'te yapımı devam eden en büyük tesis projesi 96 milyon TL maliyetle yapılan Gaziantep Arena. Temeli Şubat 2013'te atılan 36 bin seyirci kapasiteli stadın Temmuz ayında bitirilmesi planlanıyor. Türkiye'nin en büyük olimpik havuzlarından biri de Gaziantep'e yapılıyor. Şehitkamil İlçesindeki 3 bin 500 kapasiteli olimpik yüzme havuzunun inşaatı devam ediyor. Yaklaşık 10 milyon TL maliyetle yapılan yüzme havuzunda çatı kapatma imalatı gerçekleştiriliyor. Şehitkamil'de Gazikent Çok Amaçlı Spor Salonu inşaatına başlanırken 4 bin 800 seyirci kapasiteli spor salonu, 20 bin 400 metrekare arazi üzerine hokey sahası ve futbol sahası, yarı olimpik yüzme havuzu, Araban'a yüzme havuzu, merkezde semt sahaları inşa edilecek. Şehitkamil ve Şahinbey ilçelerine 2 adet 500 seyirci kapasiteli spor salonu yaptırılması da hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep sporda da marka
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN