Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de bağımlı avında

i, metruk binalarda bağımlı avına çıktı. Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ, uyuşturucu ticareti ve kullanımına yönelik verilen mücadelenin devam edeceği söyledi

Giriş Tarihi: 18.4.2016
Mersin’de polis bağımlı avında
Piyasa değeri milyon dolarları bulan esrar, eroin, kokain ve uyuşturucu hapları piyasaya sürülmeden el koyarak genç hayatların kararmasını büyük ölçüde engelleyen i, uyuşturucu kullanımına uygun metruk binalarda da denetimlerini artırdı. Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ, uyuşturucu ticaretine ve kullanımına izin vermeyeceklerini ve her türlü uygulamanın kararlılıkla devam edeceğini bildirdi.

METRUK BİNALAR
Narkotik ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Yenişehir İlçesi'ndeki Salı Pazarı'nın arkasında kalan metruk binalarda bağımlı avına çıktı. Eroin enjekte etmek için kullanılan şırınga, boş tiner şişeleri gibi birçok atık malzeme ile karşılaşan ekipler, herhangi bir şüpheliye rastlamadı. Çevredeki vatandaşları uyaran polis, söz konusu alanda uyuşturucu kullananların 155 polis imdat hattına bildirilmesini istedi.

İZİN VERMEYECEĞİZ
Uyuşturucunun odak noktasında gençlerin olduğuna çeken Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ, "Vücudun kimyasını bozarak insanı günden güne ölüme sürükleyen bu maddelere karşı açılan temiz yaşam savaşımız sürüyor. Türk Polisi olarak gençlerimizin gözler önünde eriyip gitmelerine göz yumamayız. Uyuşturucu ticaretine ve kullanımına izin vermeyeceğiz" dedi.

BAŞLICA ÇALIŞMALAR
Mersin polisinin uyu��turucuyla mücadelede önemli çalışmalar imza attığını vurgulayan Baştuğ, "Silifke'ye bağlı Taşucu Limanı'ndaki bir TIR'da piyasa değeri yaklaşık 50 milyon TL olan 2 milyon adet uyuşturucu captagon hap ele geçirdik. Libya açıklarındaki Bolivya bandıralı gemideki 13 ton esrar bizimde içinde bulunudğumuz bir ekip tarafından yakalandı. Yine limon yüklü bir TIR'da yaptığımız aramada 203 kilogram eroin ele geçirdik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin’de polis bağımlı avında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN