Söz verdiğimiz projeleri yaptık

Giriş Tarihi: 18.4.2016
Söz verdiğimiz projeleri yaptık

’te yıllarca hükümet konağı ve adliye binası olarak hizmet veren i taş bina kültür ve sanat olarak hizmete açıldı

Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen eski adliye binası, kültür ve sanat olarak hizmete açıldı. i binadaki ilk etkinlik 65 sanatçının 250 eserinin yer aldığı Hüsnü Hat sergisi oldu. Serginin açılışını Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile AK Partili Milletvekilleri Abdülhamit Gül, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Abdülkadir Yüksel yaptı.

SÖZ VERDİK
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 2 yıllık görev süresi içinde söz verdiği projeleri yaparak vatandaşın hizmetine sunduklarını söyledi. Şahin, "Kutlu Doğum Haftası nedeniyle haftaya uygun güzel bir hat sergisi düzenledik. 7 şehirden 65 sanatçımız eserlerini sergilediler. Tarihi doku ile hat sanatının birbirine yakışacağını umduğumuz bir sergiyi açtık. Herkesi davet ediyoruz" dedi.

TARİH VE SANAT İÇ İÇE
Artık tarih ile sanatın içi içe olacağını vurgulayan Başkan ahin, Gaziantep'in birçok arşivinin burada yaşayacağını kaydetti. Binanın restorasyonunda sosyal sorumluluk projesini kullandıklarını ve Kadın Sığınma Evi'ndeki kadınlarla Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan çocukları, binanın mozaik yapımında görevlendirdiklerini söyledi. Başkan Şahin, geçmişte Turgut Özal ve Süleyman Demirel'in bu binanın balkonundan Gazianteplilere seslendiğini belirterek, bu tarihi bina ile uluslararası alanda bir ödül almak istediklerini de sözlerine ekledi. AK Parti Milletvekili Nejat Koçer ise, kendi doğduğu mahallede böyle bir merkezin olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 10 bin metre kare kapalı ve bin metr kare açık orta avlusu olan merkezde; sanat galerileri, sergi salonları, kafeterya, çocuk sanat merkezi, çocuk tiyatroları, çocuk kütüphanesi, yetenek geliştirme gibi bölümler var. Merkezde, cam, ebru, mozaik ve resim atölyeleri, müzik kursları, enformasyon merkezi, Gaziantep tasarım atölyesi, kent arşivi, kent araştırma komisyonu, kent kütüphanesi, güzel sanatlar atölyesi gibi fonksiyonlar da yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Söz verdiğimiz projeleri yaptık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN