Kadına şiddete dikkat çekildi

Cumhuriyet Başsavcılığı’nın düzenlediği “Kadına Şiddete Hayır” temalı, ‘Adana Adliyesi Turnuvası’nın maçını kadın futbol takımları yaptı

Giriş Tarihi: 19.4.2016
Kadına şiddete dikkat çekildi
Cumhuriyet Başsavcılığı'nın düzenlediği "Kadına Şiddete hayır Temalı" ' turnuvası başladı. Turnuvanın ilk gününe kadınlar büyük ilgi gösterdi. Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, yapılanın basit bir etkinlik olmadığını söyleyerek, "Bu turnuvanın barışa, kardeşliğe hayatın her alalındaki şiddetin durmasına vesile olmasını diliyorum" dedi.

İLK MAÇ BAYANLARIN
Kadına şiddete dikkat çekmek ve ortak bir şuur oluşturmak için Adana Adliyesi tertip komitesi tarafından adliye ve baroları arasında 16 takımın yer aldığı, 1 ay devam edecek futbol turnuvası düzenlendi. Yüreğir ilçesinde bulunan Kayhan Kaynak Kardeşler Stadı'ndaki maçı bayan futbol takımları arasında gerçekleşti. Kadın izleyicilerin ise gösteri maçına ilgisi büyük oldu.

GENİŞ KATILIM
Adana Büyükşehir Belediye Bandosu maç öncesi seyircilere müzik ziyafeti çekti. Açılış maçına Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Yılmaz, Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ile adliye personeli ve vatandaşlar katıldı.

ORTAK ŞUUR
Adana Adliyesi Tertip Komitesi adına konuşma yapan 24. Asliye Ceza Hakimi Dr. Gökhan Taneri, amaçlarının kadına ve her türlü şiddete karşı farkındalık düzeyini artırmak ve ortak şuur oluşturmak olduğunu söyledi. Başsavcı Yeldan da, yapılanın basit bir etkinlik olmadığını belirtip, "Şiddete dur demek için bir çığlıktır. Emeği geçen tüm personele teşekkür ediyorum" dedi.

BAŞLAMA VURUŞU YELDAN'DAN
Kadın Futbolcular "Her Türlü Şiddete Hayır" pankartı açtı. Futbol turnuvasına katılan Başsavcı ve protokol, kadın futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirdi. Kadınlar arasındaki futbol maçının başlama vuruşunu ise Başsavcı Ali Yeldan yaptı. Kadın seyirciler, takımlarına destek verip, tezahürat yaptı. Bölge adliyeleri ve baroların da katılacağı turnuvanın 1 ay süreceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadına şiddete dikkat çekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN