Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatandaş yapsa kıyamet kopardı

Giriş Tarihi: 20.4.2016
Vatandaş yapsa kıyamet kopardı

’da çok katlı otopark yapmak için metruk binaları yıkan Seyhan Belediyesi, çıkan molozları taşımayarak yerinde bıraktı ve kirliliği yarattı. Bunu vatandaş yapsa kıyamet kopardı

'da Büyükşehir belediyesi ile birliği yapan Seyhan Belediyesi, Çınarlı Mahallesi 61101 Sokak içerisinde bir bölümü Büyükşehir'e ait olan yerin geri kalan kısmını kamulaştırdı. Arsa içerisinde kalan metruk binaları yıktı. Seyhan Belediyesi yıkımdan sonra çıkan molozları taşımak yerine arsada bıraktı. kirliliğinin yaratılmasına ve çevredeki işyerlerinin toz içinde kalmasına neden olan molozların araçların park yapmaması için konulmasına tepki gösterenler, "Aynı şeyi bir vatandaş yapsa Seyhan kıyameti koparır, ceza üstüne ceza yazardı" dediler.

BİNALAR YIKILDI
Kent merkezinde büyük ölçüde hissedilen otopark sorununa çözüm bulmak isteyen Seyhan Belediyesi, bir bölümü Büyükşehir'e ait olan arsanın geri kalan kısmını kamulaştırdı. Otopark ile ilgili projeler hazırlanmaya başlarken, arsa üzerindeki metruk binalar da yıkıldı. Oluşan moloz yığınlarının bir an önce kaldırılmasını bekleyen sokak sakinleri, aradan haftalar geçmesine rağmen moloz yığınlarının taşınmadığını gördü. Bunun için belediyeyi arayan vatandaşlar, "Oraya çok katlı otopark yapılacak. Ancak kaçak park yapılmasını engellemek için böyle bir yöntem seçildi" yanıtını aldı.

SOKAK SAKİNLERİ DERTLİ
Ortaya çıkan molozların kaldırılacağı yerde iş makinesi ile alana yayılması karşısında şaşkına dönen sokak sakinleri, "Sokağımıza otopark yapılacağını duyunca sevindik. Çünkü işyerlerimizin evlerimizin önüne araç park ediyorlardı. Geniş bir arsa bulundu. İçindeki binalar yıkıldı. Biz molozların kaldırılacağını ve inşaatın başlayacağını beklerken, molozlar barikat gibi serildi ve aradan 2 hafta geçmesine rağmen hiçbir çalışma başlamadı. Üstelik moloz yığınlarından kalkan tozlar ve pis kokular yüzünden sokakta duramaz olduk. Büyükşehir Belediyesi'nin tam karşısındaki bu duruma neden el konulmuyor. Bunu bir vatandaş yapsa ceza üstüne ceza uygulardı Seyhan Belediyesi" diye konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaş yapsa kıyamet kopardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN