Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim işbirliği için protokol

YDÜ ile Kıbrıs Sosyal ler Üniversitesi arasında eğitim alanında işbirliği protokolü imzalandı

Giriş Tarihi: 21.4.2016
Eğitim işbirliği için protokol
YAKIN Doğu Üniversitesi ve Kıbrıs Sosyal ler Üniversitesi arasında bilim, kültür ve sanat dalları ile tüm eğitim- öğretim alanlarında ortak projeler yürütmek, ortak bilimsel araştırmalar ve yayınlar yapmak, her düzeyde öğrenci ve öğretim üyesi değişimi yapmak, ortak bilimsel ve teknik geziler, sportif faaliyetler ve bilimsel toplantılar düzenlemek, her iki üniversiteyi uygun şekilde tanıtıcı faaliyetler yapmak konularındaki "Eğitim İşbirliği Protokolü" Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel ve Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güleç tarafından imzalandı.

ORTAK YAYINLAR VE PROJELER
Yapılan anlaşma protokolü uyarınca, her iki üniversite bünyesinde bulunan fakülte, enstitü ve yüksekokullarda sürdürülen eğitim ve öğretimin geliştirilmesi ve uluslararası standartlara uyumlu hale getirilmesi konusunda ortak çalışmalar yapılacak; her iki üniversite de tüm eğitim-öğretim alanlarında ortak konular üzerinde bilimsel araştırmalar, projeler ve bilimsel yayınlar yapacaklar.

İŞBİRLİĞİMİZ DEVAM EDECEK
Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel, iki üniversite arasında imzalanan anlaşmanın hayırlı olmasını dileyerek, Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi'nin gelişime çok , değerli bir eğitim kurumu olduğuna dikkat çekti. Günsel, "Bu anlaşmanın her iki Üniversite için de hayırlı olmasını diler, imzaladığımız protokolün her iki Üniversite için güzel sonuçlar doğuracağına olan inancımı belirtmek isterim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim işbirliği için protokol
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN