Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tüm dünyaya örnek’

‘Gaziantep tüm dünyaya örnek’

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, günümüzde şehirlerin rekabetinde belediye hizmetlerinin birinci sıra yer aldığını, bu konuda ’in dünyaya örnek olduğunu söyledi

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, belediyecilik hizmetlerinin sadece bir takım alt yapı sorunlarıyla ilgilenmenin dışına çıktığını, günümüz dünyasının şehir rekabetine dönüştüğü söyledi. Belediyeciliğin doğumdan ölüme kadar insana temas ettiği söyleyen Akdoğan, 'in hem Suriyeli göçmenler konusunda hem de şehir rekabetinde dünyada sayılı şehirlerarasında yer aldığını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı 'i kutladı.

KENTLER YARIŞIYOR
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Gaziantep'te gerçekleştirilen Ortadoğu ve Batı Asya Yerel Yönetimler Birliği UCLG-MEWA Kongresi ile Göç, Kültür ve Gastronomi Zirvesi'ne katıldı. Belediyeciliğin alt yapı işleriyle ilgilenmenin dışına çıktığını söyleyen Akdoğan, "Belediyecilik anlayışı artık bir takım alt yapı işleri yapmakla kalmıyor. Madem kentler yarışıyor o belediye başkanlarının da bütün kenti topluca kuşatan bir anlayışıyla hareket etmesi gerekiyor" dedi.

KALKINMA YERELDE BAŞLAR
Ortadoğu'nun yer altı ve yer üstü zenginlikleri bütün küresel güçlerin çok farklı hesaplarına dönüştüğünü söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Kalkınma yerelde başlar, demokrasi yerelde başlar anlayışıyla bu süreci en az zararla geçirmek istiyoruz. Biz kimsenin gözünün yaşı aksın istemiyoruz. Sosyal uyum en önemli meselemiz. Kamplarımızla bütün dünyaya örnek oluyoruz. Yaşam kalitesini arttırmak için büyük bir gayret gösteriyoruz" diye konuştu.

MÜLTECİ KAMPIN IZİYARET ETTİ
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Osmaniyede Bayırbucak Türkmenleri'nin kaldığı konaklama tesisini de ziyaret ederek, burada kalan çocuklara oyuncak hediye etti. Kamptaki gelişmeler hakkına Vali Kerem Al ile Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay'dan bilgi alan Akdoğan, sığınmacılara sağlık hizmeti veren sahra hastanesini gezerek, polikliniklerde tedavi gören hastalarla sohbet etti. Akdoğan, çocuklara hediye dağıtmayı da ihmal etmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Gaziantep tüm dünyaya örnek’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN