Şahin uluslararası belediyeler başkanı

Giriş Tarihi: 22.4.2016
Şahin uluslararası belediyeler başkanı
Büyükşehir Belediye Başkanı , Gaziantep'te toplanan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Bölge Teşkilatı UCLG-MEWA'nın dönem başkanlığına seçildi. Bölge ülkelerinin içinde bulunduğu sıkıntılı döneme işaret eden Şahin, "Ortadoğu ve Batı Asya'nın savaşına hayır diyoruz, kimsenin gözyaşının akmasını istemiyoruz" dedi.

BİRLEŞTİRİCİ ÖZELLİK
Divan Otel'de toplanan ve farklı ülkelerden 50 kentin belediye başkanları ile 150'den fazla yerel yönetici ve uzmanın katıldığı UCLG-MEWA konferansının ilk oturumunda yapılan oylama ile Fatma Şahin oybirliğiyle dönem başkanlığına seçildi. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın da katıldığı kongrenin açılış seremonisinde konuşan Fatma Şahin, birliğine önemine ve bölge ülkeleri için birleştirici özelliğine dikkat çekti.

"DİK DURUYORUZ"
Başkan Şahin, "Özellikle Ortadoğu'ya baktığımız zaman yer altı ve yer üstü zenginliklerin bütün küresel güçlerin çok farklı mizanpajına dönüşmüş ve bu gölge altında insanlar yaşamaya veya yaşatılmaya çalışılmıştır. İşte biz ülke olarak dik duruşumuzla Ortadoğu ve Batı Asya'nın savaşına hayır diyoruz, kimsenin gözyaşının akmasını istemiyoruz çünkü gözyaşının ne rengi var, ne ırkı, ne mezhebi var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahin uluslararası belediyeler başkanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN