Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sırrıberk ARSLAN: Erkoç’un akıllı belediyecilik vizyonu

Giriş Tarihi: 22.4.2016
Belediyeler, temelde vatandaşın müşterek ihtiyaçlarını karşılama konusunda hizmet üretmek amacıyla kurulmuş bir kurumdur ve faaliyetlerinde sadece kamu yararını gözetmesi esastır.
Belediyeler hizmet üretirken kullandıkları kaynak vatandaşın vergileri ile oluşturulmuş olduğundan vatandaşlar kendilerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuş ve kendi vergilerinin kaynak olarak kullanılmasıyla hizmet üreten bir kurumun faaliyetlerini öğrenmek ve izlemek hakkına sahiptir.
Bunun için de görev bize, yani vatandaşın gözü, kulağı, dili olan basın mensuplarına düşmektedir.
Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın 'un önceki gün tamamlanan, devam eden ve planlanan hizmetlerini anlattığı basın bilgilendirme gezisini elimi vicdanıma koyarak değerlendirmem gerekirse, Sayın Erkoç'un ekibiyle birlikte Kahramanmaraş'ın tarihi, kültürü, ekonomisi ve sosyal ruhuyla bütünleşmiş, sahip olduğu kültürel zenginlik ve değerlerini yaşayarak gelecek nesillere miras bırakan, her birimizin yaşamaktan mutluluk duyacağı, gelişen ve yenilenen bir Kahramanmaraş için çalıştığını söylemem gerek.
Çünkü Sayın Erkoç'un hem çağdaş kentlilik bilinciyle bu şehirde yaşayan herkesin kentsel anlamdaki tüm ihtiyaçlarını karşılamak hem de markalaşmış bir belediyecilik anlayışı içinde hizmetlerde geçici çözümler ve anlık kararlar yerine sürdürülebilirlik esası ile hareket ettiğini görmezlikten gelmek vicdansızlıktan da öte bir şeydir.
Biliyoruz ki kentlerimizin marka değerlerinin yükseltilmesi, ekonomik, kültürel ve sosyal problemlerin azaltılması ve iyileştirilmesi, vatandaş odaklı yönetim anlayışından geçer.
İşte Sayın Fatih Erkoç ve ekibinin geçen bu sürede yaptıklarını tek tek anlatmaya köşeler değil gazetenin sayfalar yetmeyeceği için, özetinde, vatandaşın mahalli ve müşterek ihtiyaçları karşılanırken anlık kararlar ile geçici çözümler üretmek yerine, planlı, kalıcı hizmetlere imza attığına şahitlik ettim.
Sayın Fatih Erkoç'un ülkemizin gelişimiyle doğru orantılı, büyük ve görkemli bir geleceğe , planlı, sağlıklı, tarihi ve kültürel değerleri ile birlikte yükselen bir Kahramanmaraş inşa etmek için kültürünü daimi olarak yaşatan, ulusal ve uluslararası her alanda şehrimizi tanıtan, sosyal belediyeciliğin gereklerini tüm vatandaşlarımıza eşit ve hakkaniyetli şekilde dağıtan, ülkemizin 2023 vizyonuna ulaşması için her türlü özverili çalışmayı gösterecek azim ve kararlılık taşıyan, şeffaf, vatandaş odaklı, örnek bir belediyecilik yaptığını görmeyenlerin kalplerinin taş, gözlerinin kör olması gerek.
Sayın Fatih Erkoç'a birçok meslektaşım onlarca soru sordu ama hiçbirimiz "Bu kadar sürede bu kadar hizmeti nasıl başardın?" diye soramadık.
Çünkü Sayın Erkoç, hizmetlerin yapıldığı her yeri gösterirken "Vatandaşlarımızın desteği ve hayır duasıyla, Kahramanmaraş'a hizmet ediyoruz... Bu kutlu yolda bize Allah yeter, milletimiz yeter. Aşkınan çalışan yorulmaz. Biz de bu şehre âşık olduğumuza göre o zaman bize yorulmak hiç yakışmaz" diyerek bu sorumuzun cevabını verdi.
Teşekkürler Sayın Erkoç.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sırrıberk ARSLAN: Erkoç’un akıllı belediyecilik vizyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN