Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TURSAB heyetinden gezisi

Giriş Tarihi: 22.4.2016
TURSAB heyetinden Kahramanmaraş gezisi

TURSAB ve GAP Bölgesel Yürütme Kurulları, ’a gezi düzenleyerek kentin tarihi ve turistik bölgelerini ziyaret etti

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) ve GAP Bölgesel Yürütme Kurulları, Haftası kapsamında, 'ın tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Nurettin Dayan ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı heyete, Germencia Mozaik Alanı, Arkeoloji Müzesi, Kapalı Çarşı, Taşhan, Katiphan, Ulu Cami ve Taş Medrese'yi gezdirdi. Vali Yardımcısı Nurettin Dayan, bir otelde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, yakın zamanda yüksek katılımla Turizm Çalıştayı'nın Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın başkanlığında gerçekleştiğini söyledi. Turizmin önemli bir potansiyel olduğunu ve Kahramanmaraş'ta bundan yeterince istifade edilemediğini belirten Dalan, şunları kaydetti:

CENNETTEN BİR KÖŞE
"Türkiye'mizin içerisinde bulunduğu genel konjonktür var. Memleketin farklı yerlerinde çalışmış biri olarak Doğubayazıt'tan Eceabat'a kadar, en doğusundan en batısına kadar şunu diyorum, memleketimiz gerçekten cennetten bir köşe. Ama maalesef bunu cehenneme çevirmeye çalışan şer odakları var. İnşallah tez elden şer odaklarının planladığı, yapmaya çalıştıkları bertaraf olur."

ANTİK FİL
Küçükdağlı ise 2016 Turizm Haftası etkinleri kapsamında TURSAB Adana ve GAP Bölgesi Yürütme Kurulu üyelerini misafir ettiklerini söyledi. Kahramanmaraş'ın özellikle kültür turizmi noktasında değerlerinin somut olarak ortaya çıktığını, bu tür etkinliklerin faydalı olduğunu düşündüğü dile getiren Küçükdağlı, antik filin Kahramanmaraş Arkeoloji Müzesi'nde teşhir edildiğini ve geziyle bunu birçok kişiye gösterdiklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TURSAB heyetinden Kahramanmaraş gezisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN