Vali Büyük’ten ABTÜ’ye ziyaret

Bilim ve Üniversitesi’ni (ABTÜ) ziyaret eden Vali Mustafa Büyük, üniversitenin proje ve çalışmaları ile kente katkı sağlayacağına inandığını söyledi

Giriş Tarihi: 22.4.2016
Vali Büyük’ten ABTÜ’ye ziyaret
Valisi Mustafa Büyük, Adana Bilim ve Üniversitesi (ABTÜ) Rektörü Prof. Dr. Gül'ü makamında ziyaret etti. Vali Büyük, "ABTÜ, kentimizin ikinci devlet üniversitesi olması münasebetiyle önemli bir konumda. İki üniversitemizin işbirliği içerisinde çalıştığını görmek bizleri ayrıca mutlu ediyor. Üniversitenin projeleri ve çalışmaları ile şehrimize önemli katkılar sağlayacağına yürekten inanıyorum" dedi.

BÖLGEYE KATKI İÇİN
ABTÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Gül, Vali Büyük'ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Prof. Dr. Gül, "ABTÜ olarak çalışmalarımızı en verimli şekilde yürütüp önce güzel şehrimiz Adana'ya daha sonra bölgemize ve ülkemize katkı sağlayan bir üniversite olmayı hedefliyoruz" diye konuştu. Ziyaret sonunda Rektör Gül, Vali Mustafa Büyük'e günün anısına tablo hediye etti. Ziyarette, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Fazıl Özsoylu ve Prof. Dr. Mustafa Gök, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülazim Yıldız, Genel Sekreter Osman Arık ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Nevzat Ardıç da hazır bulundu. ABTÜ'nün akademik çalışmaları, yürütülen projeler ve eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Mustafa Büyük, Prof. Dr. Aykut Gül'e yeni görevinde başarılar diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Büyük’ten ABTÜ’ye ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN