’lileri isyan ettiren yemek

İl Başkanlığı’nca, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla düzenlenen yemekli program için bastırılan biletlere 2 bin 500 TL istendiği iddiası partilileri isyan ettirdi

Giriş Tarihi: 25.4.2016
CHP’lileri isyan ettiren yemek
Genel Başkanı 'nun katılımıyla, CHP İl Teşkilatı'na yeni bir bina kazandırmak amacıyla düzenlenen yemekli toplantı için bilet bastırıldığı ve her bir bilet için 2 bin 500 TL istendiği öne sürüldü. Yemeğe katılmak için organizasyonun yapıldığı otele giden ancak fahiş fiyat sonucu kapıdan geri dönen partililer, CHP İl Teşkilatı'nı topa tuttu. Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit ise organizasyonun bir bağış kampanyası olduğunu söyledi.

KAPIDAN DÖNDÜLER
İddiaya göre Mersin'e gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İl Başkanlığı'na yeni bir hizmet binası kazandırmak amacıyla il teşkilatı tarafından lüks bir otelde düzenlenen yemeğe katıldı. Kılıçdaroğlu ile birlikte olmak isteyen partililer ise büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Otelin önüne giderek içeri girmek istediklerini söyleyen CHP'liler, girişin biletli olduğunu ve bir biletin 2 bin 500 TL'den satıldığını öğrendi. Bunun üzerine bir hayli sinirlenen partililer otelin önünden ayrıldı. Organizasyonu eleştiren bir CHP'li, Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit'in, kendisiyle fikir ayrılığına düşen partililere yemekle ilgili herhangi bir bildirim yapmadığını yazdı. CHP için 2 bin 500 TL değil, 25 bin TL verebileceğine dikkat çeken partili, Özyiğit'in kendilerini yanıltmadığını ifade ederek, "Sayın Özyiğit'i bu yemek daveti konusundaki yanlış tutumu sebebi ile şiddetle kınıyorum" dedi. Sosyal paylaşım siteleri üzerinden yemeğin biletli olmasını eleştiren CHP'liler 2 bin 500 TL'lik bilet fiyatına tepki gösterip CHP il yönetimini topa tuttu. Bir partili ise sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: "CHP Mersin İl Başkanlığı bir yemek düzenliyor şu an Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımı ile. Yemeğe katılım 2500 TL. Ömrünü mücadeleye adamış partililer yemekte değil, seçim zamanı hatırlanan gençler yemekte değil, canını dişine takan kadın örgütlerimiz yemekte değil, velhasıl parti emekçileri yemekte değil. Davet de edilmemişler. Halk Partisi'ne yakışmayan bir durumdur bu. Birliği beraberliği geçtim, üyeleri çatlamaya müsait örgütün hevesini kırmaktır. Partime değil 2500 TL, can feda fakat ben bu yemeğe katılmayı kendime yakıştıramadım."

"BAĞIŞ KAMPANYASIYDI"
İddialarla ilgili yaptığı açıklamasında organizasyonun bir bağış kampanyası olarak tertip edildiğini aktaran CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit ise, "Yemek düzenlenmedi. Genel başkanımız burada yemek bile yiyemedi. Bağış kampanyasıydı. Yemek borcumuz olacak arkadaşlara. Yeni bina alımıyla ilgiliydi. Herkesi çağırırız. Herkese açıktır CHP'nin her etkinliği. Bu bağışta zemin oluşturmak amacıyla 2 bin 500 TL alalım dedik. Gelecek günlerde herkesin bağışları kabul edilecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’lileri isyan ettiren yemek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN