Sevgiyle karşılandı sevgiyle uğurlandı

Giriş Tarihi: 26.4.2016
Sevgiyle karşılandı sevgiyle uğurlandı

Yatırım bedeli milyarlarca lirayı bulan tesislerin açılışı için ’ya gelen , Adana OSB yönetiminin konuğu oldu. Sanayicilerle sohbet etti, yatırımlar için cesaret verdi

'nın Tufanbeyli ilçesinde Holding tarafından yaptırılan ve 1,1 milyar dolara mal olan EnerjiSA Tufanbeyli Termik Santrali'nin açılışını yaptıktan sonra Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde (AOSB) yatırım tutarı 1 milyar 223 milyon 925 bin lira olan 49 tesisin toplu açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı , AOSB Bölge Başkanlığında konuk edildi. AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, çalışmalar hakkında brifing verdi. Adanalı sanayicilerle sohbet Erdoğan ikram edilen Adana kebabını afiyetle yedi.

SATRANÇ TAKIMI DAĞITTI
Tufanbeyli'den helikopterle Adana'ya dönen Erdoğan'ı AOSB'de ellerinde Türk bayrakları olan binlerce Adanalı, karşıladı ve sevgi gösterilerinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, halkı selamladıktan sonra vatandaşlara satranç takımı dağıttı. Erdoğan'a Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Adana Valisi Mustafa Büyük, AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, milletvekilleri, belediye başkanları ve oda başkanları iştirak etti.

AOSB BAŞKANLIĞINA GEÇTİ
AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü'nün daveti üzerine OSB Bölge Başkanlığı binasına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanayicilerle sohbet etti. Adana Valisi Mustafa Büyük, AOSB'nin işlevinden söz ederek, bölge ve ülke ekonomisine kattığı değerlere dikkati çekti. Vali Büyük, "Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemiz, Başkan Bekir Sütcü'nün liderliğinde her geçen gün büyümekte ve bölge ve ülke ekonomisine katkısını artırmaktadır. Adana sanayisinin merkezi olan AOSB'mizdeki tüm firmaları yürekten kutluyorum" dedi.

SÜTCÜ'NÜN TEŞEKKÜRÜ
AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, bölgeyi onurlandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederek, "Biz sanayiciler olarak, gelişen ve büyüyen Türkiye'miz için üretmeye ve istihdam sağlamaya devam edeceğiz" dedi. AOSB'de, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında, bakanların, Adana Milletvekili Ömer Çelik başta olmak üzere milletvekilleri ve oda başkanlarının katılımıyla, Adana sanayisi hakkında toplantı yapıldı. Kente yapılan ve yapılacak olan yatırımlardan söz edildi, sanayiciler Erdoğan'ın sözleri üzerine daha cesaretlendiğini ifade ettiler.

ADANA KEBABI İKRAM EDİLDİ
AOSB Bölge Başkanlığı binası önüne kurulan dev mangalda pişirilen Adana kebabı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile diğer konuklara ikram edildi. Yemek sonrasında AOSB Başkanı Bekir Sütcü, bir teşekkür konuşması yaparak, "Sayın Cumhurbaşkanımız, sayın bakanlarımız, milletvekillerimiz, bölgemizi onurlandırmanızdan dolayı büyük mutluluk duyduk. Tüm sanayicilerimiz adına size teşekkür ediyorum" dedi. Erdoğan, çıkışta kendisini bekleyen vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Erdoğan, kalabalığın yoğun sevgi gösterisi eşliğinde AOSB'den ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevgiyle karşılandı sevgiyle uğurlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN