Türkiye'nin en iyi haber sitesi

100 milyon lira yollara serildi

Büyükşehir Belediyesi 2 yılda 100 milyon lira harcayarak yollara 650 bin ton ağırlığında 300 bin kamyon sıcak asfalt döktü

Giriş Tarihi: 27.4.2016
100 milyon lira yollara serildi
Büyükşehir Belediye Başkanı son iki yılda kent genelinde 300 bin kamyon asfaltlama yaparak 650 bin tona ulaşan sıcak asfalt serimiyle Türkiye'nin en çok sıcak asfalt döken belediyesi olduklarını söyledi. Başkan Erkoç "Yol genişletme, yeni yol ve bulvarlar açma, gibi yol çalışmalarına yaklaşık 100 milyon lira harcadık" dedi.

"YOL MEDENİYETTİR"
Şehirlerin gelişmişliğinin, yollarıyla doğru orantılı olduğunu belirten Başkan Erkoç "Yol medeniyettir. Bu bilinçle sadece merkeze değil tüm ilçelerimizin, mahallelerimizin yollarının neredeyse tamamını elden geçiriyoruz. Kahramanmaraş merkezde açtığımız yeni arterler, bulvarlar ve bağlantı yolları ile kenti dairesel olarak yollarla çevirme projemizi uygulamaya ara vermiyoruz" diye konuştu. SABAH Güney'e özel açıklamada bulunan Başkan Fatih Erkoç, "Sadece belediye hizmetleri açısından itfaiye, polis, ambulans yani insan yaşamıyla bağlantılı olan ulaşımı kolaylaştırmak için çevreden merkeze, merkezden çevreye ulaşımı sağladığımızda işte bu kentin sadece şehir içi trafiği nefes almayacak, ulaşımının adeta soluğu açılmış olacak" şeklinde konuştu.

20 YILLIK HESAP
Başkan Erkoç şöyle devam etti: "Açtığımız, genişlettiğimiz, bakım ve onarımını yaptığımız tüm bulvar ve yolların üzerine asfalt serip geçmiyoruz. Önce 25 yıllık altyapısını, sonra asfaltlamasını yapıyoruz. Bugün serilip, yarın hiltilerle delinmesin, kepçelerle kazılmasın diye. Çünkü biz Büyükşehir olarak bugünün ve yarının değil, ilk 10 ve 20 yılın hesabını yaparak çalışıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
100 milyon lira yollara serildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN