Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ercan ATALAY: Şampiyonluğun mimarları

Giriş Tarihi: 27.4.2016

BİR futbol takımı maddi imkansızlıklardan dolayı 2005-2006 sezonunda 3. Lig'e kadar düşecek ve hiç sahip çıkan olmayacak. Tam bu ortamda genç bir işadamı ortaya çıkacak ve iflas etmiş bu takıma sahip çıkacak. Kapanma aşamasında aldığı bir futbol takımını 3. Lig'den 2. Lig'e ve oradan da sabırlı mücadeleler sonucu Süper Lig'e taşıyacak. Son zamanlarda hem spor hem iş dünyasında bu denli istikrar ve inanca sahip kaç tane spor adamı vardır?
Sevgili başkan Bayram Akgül, kendi öz kaynaklarıyla bu başarıyı yaşamış güçlü bir işadamı ve şampiyon takımımızın başkanıdır.
'mızda Türkiye'de sözü geçen zenginler olmasına rağmen başkan Bayram Akgül tek başına bu takımı sırtlamış olup her türlü övgüye layıktır.
2015-2016 sezonunda alt yapıdan gelen genç bir kadroyla yola çıkan Eyüp Arın Hoca, başarıya giden yolda temelleri atmış ancak futbolumuzun genelinde olduğu gibi sabırsızlık neticesinde görevden ayrılmak zorunda kalmıştır. Ancak şampiyon takımda Eyüp Arın'ın emeği inkar edilemez.
PTT 1. Lig'in 11. haftasında takımın başına geçen Engin Hoca, hiçbir yıldız oyuncu transferinde bulunmamıştır.
19 hafta boyunca tüm söylenenlerin aksine takıma mağlubiyet yüzü göstermemiş ve takımı şampiyonluğa taşımıştır.
Başarıya aç oyuncularla yürümek ve Adana kamuoyundaki genel kanı ' küme düşer' tezinin aksini ispat etmek için çalışmak, futbolcuları ve camiasını daha çok motive etmiştir. Engin Hoca üst düzey yıldız oyuncularla değil, çok çalışarak iyi yapılanmış bir ekiple şampiyonluğa inanarak takımı bugünlere taşımıştır. "Adanaspor şampiyon olamaz" düşüncesi futbolcularda itici bir güç olmuştur.
19 hafta hiç mağlup olmadan şampiyon olan Adanaspor, Avrupa'da mağlup olmadan şampiyon olan ilk 3 takım arasında girmiştir. Bu şampiyonluğa ortam hazırlayan başta Bayram Akgül, sevgili hocamız mütevazı, çalışkan Engin Hoca ve genç tüm sporcularımızı gönülden tebrik ediyoruz, Süper Lig'de başarılarının devamını diliyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ercan ATALAY: Şampiyonluğun mimarları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN