Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelsiz yaşam, toplum ve için eğitim şart

YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Kıbrıs’ta her alanda engelsiz toplumun yaratılması konusundaki çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerinin altını çizdi

Giriş Tarihi: 28.4.2016
Engelsiz yaşam, toplum ve turizm için eğitim şart
Yakın Doğu Üniversitesi Center of Excellence, YDÜ Turizm Araştırmaları Merkezi, YDÜ Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi ve Yakın Doğu Enstitüsü işbirliği ile gerçekleştirilen "Herkes İçin Eğitim Engelsiz Turizm ve Yaşam Çalıştayı" başladı. Çalıştaya, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın eşi Meral Akıncı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

ENGELSİZ BİLİŞİM
Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Kıbrıs'ta her alanda engelsiz toplumun yaratılması konusundaki çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerinin altını çizdi. Doç. Dr. Günsel "Kıbrıs'ta engelsiz bir yaşamın inşasına ihtisas alanlarımız olan eğitim, turizm ve sağlık alanlarında önemli katkılar sağlamayı amaç edindik. Çalışmalarımızı bu alanlarda yoğunlaştırarak engelsiz bilişim, engelsiz turizm, engelsiz eğitim konularında bilimsel çalışmalar ışığında projeler ürettik ve üretmeye devam ediyoruz" dedi.

EĞİTİMİN IŞIĞINDA
Engelleri kaldırma ülküsüne gönül vermiş özgür ve inançlı yürekleri ve beyinleri hiçbir engelin durduramayacağını vurgulayan Doç. Dr. İrfan S. Günsel, bu ülkü doğrultusunda eğitimi etkin ve sistemli bir biçimde kullanarak yaşamımızın her alanında engelleri kaldırmak ve eğitimin ışığında ülkemizin engelsiz geleceğini inşa etmek yolunda önemli bir çalıştayı hep birlikte hayata geçirdiklerini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelsiz yaşam, toplum ve turizm için eğitim şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN