Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ali Yeldan: Hayatınızı ya hapsetmeyin

Giriş Tarihi: 30.4.2016
Ali Yeldan: Hayatınızı sigaraya hapsetmeyin

Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı “Hayatını ya hapsetme” projesi kapsamında adliyede çalışan personel, hâkim ve savcılar sigara paketini kırıp attı

Cumhuriyet Başsavcılığı ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü birliğinde Cumhuriyet Başsavcılığı İş Sağlığı ve Güvenliği Bürosu tarafından adliyede görev yapan hâkim, Cumhuriyet savcıları ve çalışanlara yönelik, 'Hayatını ya Hapsetme' projesi kapsamında sigara bırakma kampanyası başlatıldı. Hâkim ve savcılar, 'Kalemi değil sigarayı kırıyoruz' sloganıyla ceplerindeki sigara paketlerini çöpe attı. İmzalanan protokol sonrasında görevliler, sigara bırakmak isteyen adliye çalışanlarına karbon testi yaptı.

RENKLERİ GRİYE ÇEVİRMEYİN
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, 1 yıl boyunca yürütülecek projeyle hem grup çalışması hem de eğitimlerle sigarayı bırakmak isteyen gönüllülere destek olunacağını söyledi. Yeldan, "Adliyemizde sigara kullanımına yönelik denetimleri yapı- yoruz ancak bu illetten kurtulmak, dumansız bir hayata başlamak isteyen arkadaşlarımıza destek olacağız. Tüm insanlığın hayatın renklerini griye çeviren sigara bağımlılığından kurtulması en büyük dileğim. Hayatı sigaraya hapsetmeyelim, hep beraber temiz nefesler alalım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Yeldan: Hayatınızı sigaraya hapsetmeyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN