Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elvan’dan birlik ve beraberlik vurgusu

Giriş Tarihi: 30.4.2016
Elvan’dan birlik ve beraberlik vurgusu

’da düzenlenen 2’nci Tanıtım Günleri’nde konuşan Başbakan Yardımcısı , “Birlikteliğimiz arttığı müddetçe bizi kimse yıkamaz” dedi

'da organize edilen 2. Tanıtım Günleri'nin açılışı, Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Mersin Milletvekili tarafından gerçekleştirildi. Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Elvan, "Bizim birlikteliğimiz, bizim dayanışmamız güçlendiği, arttığı müddetçe bizi kimse yıkamaz. Onun için bu birlikteliğimize önem verelim. Hepimiz kaynaşalım, bir bütün olalım" dedi.

SIRADAN BİR TANITIM DEĞİL
Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve Mersin'in tüm renklerinin görücüye çıktığı etkinliğin açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Elvan, Ankara'da 50 binden fazla Mersinlinin yaşadığına dikkat çekerek, "Mersin Tanıtım Günleri sadece sıradan tanıtım organizasyonu değil, aynı zamanda Mersinli hemşerilerimizin gönül yüceliğinin, yürek zenginliğinin aşikar kılındığı bir ortamdır. Burada sadece Mersin'in turizmi, sanayisi, zenginlikleri, ürünleri tanıtılmıyor. Sadece sıradan bir Mersin ili tanıtımı olmuyor. Burada aynı zamanda büyük Türk kültürüne karışan ana damarlardan biri olan Mersin kültürel kimliği de temsil ediliyor" diye konuştu. Mersin Valisi Özdemir Çakacak ise turizmin dünyada en hızlı gelişen sektörler arasında yer aldığına vurgu yaparak şöyle konuştu: "Bu amaçla ülkeler kendilerini tanıtıyorlar. Türkiye'mizin küçük bir örneği olarak Mersin, sahip olduğu doğal güzellikleri, binlerce yıllık medeniyetlerin bize bırakmış olduğu insanlık mirası, yaylaları ve deniziyle turizmin her çeşidine ev sahipliği yapabilecek, son derece zengin turizm potansiyeline sahiptir. Bizler de Mersinliler olarak, Mersin'e gönül verenler olarak Valiliğimizin himayelerinde Mersin'in tüm dinamikleriyle birlikte birlik beraberlik içerisinde kentimizin bu zengin potansiyelinin ve güzelliklerinin tanıtımını yapmanın gayreti içerisindeyiz." Mersin'in bir yeryüzü cenneti olduğuna işaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Mersin'de yaşamaktan, suyunu içip havasını teneffüs etmekten onur duyuyoruz. Mersin, bir uçtan bir uca Türkiye'nin Akdeniz'deki en geniş mekanıdır. Mersin, limanıyla, tarihi değerleriyle, kültür miraslarıyla, dağıyla, doğasıyla gerçekten yaşanılabilir bir yeryüzü cennetidir. Mersin'i her yerde en iyi şekilde temsil etmenin, tanıtmanın mücadelesini veriyoruz" şeklinde konuştu.

LÜTFİ ELVAN CEZERYE KESTİ
Kendisine plaket verilen Başbakan Yardımcısı Elvan, beraberindekilerle 2. Mersin Tanıtım Günleri'nin açılış kurdelesini kesti. Stantları tek tek ziyaret eden Elvan, Mersin'in tescilli lezzeti cezerye tezgahına geçerek katılımcılara eliyle kestiği cezeryelerden ikram etti. Mersin Olgunlaşma Enstitüsü'nce hazırlanan giysilerin tanıtıldığı 'Toroslardan Saraya' isimli defile çok beğenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elvan’dan birlik ve beraberlik vurgusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN