Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tanıtım günlerine ziyaretçi ı

Giriş Tarihi: 2.5.2016
Tanıtım günlerine ziyaretçi akını

Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde bu yıl ’da ikinci kez düzenlenen ‘ Tanıtım Günleri’ ilk gün 100 bin ziyaretçiyi ağırladı

Tanıtım Günleri, 26-27 Nisan 2016 tarihleri arasında 'nın çeşitli semtlerinde yapılan narenciye ve cezerye dağıtımıyla başladı. Bu etkinliklerde yerel sanatçıların konserleri ile halk oyunu gösterileri de yer aldı. Açılışı 28 Nisan 2016 Perşembe günü yapılan etkinliğin ilk gününde 100 bin ziyaretçi Mersin kültürünü ve lezzetlerini ydan tanımak için Atatürk Kültür Merkezi'ne akın etti.

TANTUNİ SEVGİSİ
15 bin metrekarelik alanda Mersin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin açtıkları tanıtım stantlarının yanı sıra kentin ekonomik zenginlikleri, kültürel değerleri, müziği, el sanatları ve damak tadı Ankaralıların beğenisine sunuldu. Yöresel tatların yarıştığı bir kültür şölenine dönüşen tanıtım günlerinde Mersin'in tantunisine ilgi yoğundu. 6 stantta bir günde bir ton et tüketildi.

ÜRÜNLER BEĞENİLDİ
El yapımı gıda ürünlerinin yer aldığı tezgâhlar ziyaretçi akınına uğradı. Mut zeytinine gösterilen rağbet üreticinin yüzünü güldürdü. Anamur'un muzu, Silifke'nin çileği, Erdemli'nin limonu, Çamlıyayla'nın el dokuma halı ve kilimleri en çok ilgi gösterilen stantlar arasında yer aldı. Büyükşehir Belediyesi standını gezen konuklara ise yöresel tatlı ve meyveler ikram edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tanıtım günlerine ziyaretçi akını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN