Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da renkli Paskalya Bayramı

Antakya Ortodoks Kilisesi’nde düzenlenen kahvaltıya katılan Vali Ercan Topaca, tokuşturarak Hıristiyanların Paskalya Bayramı’nı kutladı

Giriş Tarihi: 3.5.2016
Hatay’da renkli Paskalya Bayramı
Paskalya Bayramı nedeniyle Antakya Ortodoks Kilisesi'nde düzenlenen kahvaltıya katılan Valisi Ercan Topaca, tokuşturarak Hıristiyanların bayramını kutladı. Topaca, kilise bahçesinde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, bayramların bütün dinlerde güzel anların yaşandığı dilimi olduğunu söyledi. Topaca, "Bayramlarda dostluklar, güzellikler, sevgi, merhamet konuşur, yaşanır ve hissedilir" dedi.

"SAHİP ÇIKMALIYIZ"
Vali Topaca, "Ülkemiz gerçekten her türlü güzelliğin, rengin, dinlerin bir arada bulunduğu, kaynaştığı, yaşamasını, paylaşmasını bildiği bir ülke. Dolayısıyla bu ülkenin ve güzelliklerin hepimiz kıymetini bilmeliyiz. Bu bölgeye, bu güzelliklere hep birlikte sahip çıkmalıyız. Buna gerçekten ihtiyacımız var. Dünyanın ve insanlığın da bu tür birlikteliğe ihtiyacı var. Paskalya Bayramı'nın ülkemiz, milletimiz ve dünya için barış dolu günlere vesile olmasını diliyorum" diye konuştu. Antakya Ortodoks Kilisesi Cemaat Vakfı Başkanı Fadi Hurigil ise yüz yıllardan beri Antakya'nın aynı Allah'a ibadet eden, çan sesinin ezan sesine, ezan sesinin hazzan sesine karıştığı müstesna şehirlerden birisi olduğunu kaydetti. Hurigil, "Şiddetin ve nefretin yaygınlaştığı dünyamızda kökeni, inancı ve felsefi, görüşü ne olursa olsun, insanların kardeşçe yaşaması, gelenek ve göreneklerini paylaşması, huzurun ve barışın egemen olması en büyük dileğimizdir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay’da renkli Paskalya Bayramı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN