Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fuarı kitap kurtlarına açıldı

Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte ilk kez düzenlenen fuarı kapılarını açtı. 70’i aşkın yayınevinin katıldığı fuara ilgi büyük oldu

Gaziantep Kitap Fuarı kitap kurtlarına açıldı
'ten ve 'den önemli yazarların yer aldığı ve 70'i aşkın yayınevinin katıldığı Gaziantep Fuarı kitap tutkunlarına kapılarını açtı. Gaziantep Üniversitesi Mavera Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen kitap fuarına protokol üyeleri işadamları, öğretim üyelerinin, Gaziantep'ten Türkiye'den çok sayıda yazarın yanı sıra öğrenciler katıldı. Gaziantep'e kitap fuarı açılması konusunda geç kalındığını söyleyen Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Çoşkun, "Gaziantep'te terörü ve teröristi kitapla döveceğiz. Çok ciddi bir kitap üretimi var ve bu kitapları 180 ülkeye satıyoruz. Her yönden son derece gelişmiş bir durumdayız fakat kültür ve sanat konusunda eksiğiz. Kültür ve sanatın sacayağına sağlam temeller atmadığımız taktirde köklü bir medeniyeti devam ettirme imkanımız azalır" dedi. Çocukların kitap okuma alışkanlığını arttırmasındaki en önemli etkeni kitap fuarlarına bağlayan Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal de "7 ve 14 yaş aralığının okuma alışkanlığının sayesinde yeni kitapların okunduğunu görüyoruz. Gelişme aşamasındaki ülkelerde genç kuşak özellikle çocuklar kitap okuyorlar. Çocukların okuma alışkanlığı sağlanmasında da en önemli etken kitap fuarları oluyor. Fuarlar kitap okuma alışkanlığı olumlu yönde etkiliyor" diye konuştu.

"KİTAPLARLA YENELİM"
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık ise şunları söyledi: Terörü okuyarak yenelim mesajı vermek istiyorum. GTO olarak kitap standı açtık, kitapseverler isteği kitapları okuyup geri getirebilir. Okuma alışkanlığına katkımız olsun istedik. Amerika, Japonya, Fransa gibi devletlerde okuma oranı yüksekken maalesef Türkiye'de bu oran düşük. Kitap oranı düşük olursa teknolojiden, Ar-Ge'den bahsetmemiz biraz güç oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep Kitap Fuarı kitap kurtlarına açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN