Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzol’dan Bakan Elvan’a teşekkür

Giriş Tarihi: 5.5.2016
İzol’dan Bakan Elvan’a teşekkür
Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın yapımına ilişkin ihale tarihinin açıklanmasını sevinçle karşıladıklarını belirten Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Mehmet İzol, "Havalimanı, bölgenin Avrupa ve Ortadoğu'ya açılan kapısı olacak" dedi. İzol, havalimanı ile ilgili sürecin hızlandırılmasında büyük çaba sarf eden Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'a teşekkür etti.

DIŞA AÇILAN KAPI
Havalimanıyla birlikte Çukurova'nın Avrupa'ya açılan bir kapı haline geleceğinin altını çizen İzol, "Yetiştirilen tarımsal ürünler dalından kesildikten 3-4 saat sonra Avrupa'da ya da Ortadoğu'da sofralara konulabilecek. Böylece Mersinli ve lı çiftçi daha çok kazanacak. Çukurova Bölgesel Havalimanı, bölgenin Avrupa ve Ortadoğu'ya açılan kapısı olacak" şeklinde konuştu.

TURİZM KATKISI
Çukurova'daki potansiyeline dikkat çekerek, havalimanın turistlerin Mersin ve Adana'ya ulaşımı açısından büyük kolaylıklar sağlayacağına işaret eden İzol, "Turizm sektörü bu imkanı iyi kullanacaktır. Bizler Mersin'i; turizm, tarım, sanayi ve limanıyla bir bütün olarak görüyoruz. Kentte sektörleri bölmeden, hep birlikte mücadele vermek zorundayız" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzol’dan Bakan Elvan’a teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN