Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kazanan şairler lerini yedi

19. Ekmek lü Şiir Yarışması’nda dereceye giren şairler, kendilerine verilen ekmek ödülünü yedi. Okunan şiirler davetlilere duygulu anlar yaşattı

Giriş Tarihi: 7.5.2016
Kazanan şairler ödüllerini yedi
'de geleneksel olarak düzenlenen 19. Ekmek lü Şiir Yarışması'nın ödül töreni yapıldı. Osmaniye Ozanlar Şairler Yazarlar Derneği'nin (OŞYAD) organizesiyle düzenlenen yarışmadın ödül dağıtım töreni, Kıbrıs Şehidi Albay Halil İbrahim Karaoğlanoğlu Parkı'nda yapıldı. OŞYAD Başkanı ve Yarışma Koordinatörü Mustafa Bardak, "Bu seneki yarışmamıza 30 ilden ve Azerbaycan, Türkmenistan ve İsveç'ten olmak üzere 159 yarışmacı 223 şiir ile katıldı. Seçici kurulun yaptığı değerlendirmede, 'dan katılan Selda Kaya birinci, Kocaeli'nden Ömriye Karataş ikinci, Ankara'dan Erdal Ercin ise üçüncü oldu" dedi. Ödül törenine katılan Osmaniye Valisi Kerem Al, 19 yıldır aralıksız yapılan bu yarışmanın edebiyat dünyası için önemli olduğunu belirterek, "Osmaniye'nin kültürü ve sanatının tanıtımı adına güzel bir etkinlik. Osmaniye'nin potansiyeli, geçmişi, geleceği artık sanata gereken önemin verilmesini gerektiriyor. Dilerim ki; bu tür etkinlikler bu açığımızı kapatır. Emeği geçenleri, katılanları tebrik ediyorum. Nice şiirlerle dolu yaşam diliyorum" dedi. AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal'ın da annesi için yazdığı şiiri törene renk kattı. Katılan her yarışmacıya ekmek başta olmak üzere gül, katılım belgesi, kalem ve kitap hediye edildi.

ÖZEL ÖDÜLLER DE SAHİPLERİNİ BULDU
Yazar Yaşar Kemal anısına özel ödülü Mustafa Söylemez (Dörtyol-Hatay), A. Neşet Dinçer anısına özel ödülü Aşık Feymani (Osman Taşkaya) Kadirli- Osmaniye, Salih Sefa Yazar anısına özel ödülü Mustafa Doğan (Mersin), Adnan Yemliha Yazar anısına özel ödülü Nermin Uydunan (Denizli), Ali Rıza Karadağ anısına özel ödülü Zeki Uysal (Isparta), Mehmet Cemal Şenadam anısına özel ödülü Ali Köşker (Osmaniye), Ahmet Birgül anısına özel ödülü Handan Uçak (Mersin), Ahmet Borazan anısına özel ödülü Yaşar Ekenel (Bor-Niğde), Süleyman Yurtsever anısına özel ödülü Harika Ufuk (Adana), Yüksel Öktem anısına özel ödülü Uğur Gürekin (İzmir).
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazanan şairler ödüllerini yedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN