‘Arap Baharı ve ’ paneli büyük ilgi gördü

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Deveci, “ toprakları büyük güçlerin vekâlet savaşlarına sahne olmaya başladı. Halkımız, İslam’ın bayraktarlığını yapma gibi bir misyona sahip” dedi

Giriş Tarihi: 8.5.2016
‘Arap Baharı ve Suriye’ paneli büyük ilgi gördü
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde (KSÜ) "Arap Baharı ve " paneli düzenlendi. KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, KSÜ Uluslararası İlişkiler Öğrenci Topluluğu tarafından organize edilen panelde yaptığı konuşmada, medeniyetlerin kesişim noktası olan bu coğrafyanın çok büyük fırsatlar sunduğu gibi bazı tehditleri de barındırdığını söyledi.

"UYANIK OLMALIYIZ"
Ortadoğu'da başlayan Arap Baharı'nın 'de de etkisini göstererek iç savaşa neden olduğunu ifade eden Deveci, "Suriye toprakları büyük güçlerin vekâlet savaşlarına sahne olmaya başladı. Halkımız, İslam'ın bayraktarlığını yapma gibi bir misyona sahip. Bizlere düşense bu coğrafyanın önemini kavrayarak daha fazla çalışmak ve daha dikkatli olmaktır. Bu noktada ülkemizin bilim insanlarına önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen her türlü nifaka karşı uyanık olmalı, öğrencilerimiz başta olmak üzere toplumu aydınlatmalıyız" dedi.

BAŞARILI SUNUMLAR
Panelde, İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, "Ortadoğu ve Arap Baharı", Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Toğrul İsmayıl "Rusya'nın Ortadoğu Politikası Çerçevesinde Suriye Yaklaşımı", KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fikret Birdişli ise "Arap Baharı ve Güvenlik, Ortadoğu'da Şeytan Etkisi" konulu sunum yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Arap Baharı ve Suriye’ paneli büyük ilgi gördü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN