Dr. Suat İ. Günsel’e Fahri Doktora unvanı

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel ise, “Öyle bir onur ki bunu taşımak hakikaten zor, öyle bir şey desem ki bir üniversite kurmaktan daha zor” dedi

Giriş Tarihi: 8.5.2016
Dr. Suat İ. Günsel’e Fahri Doktora unvanı

(ARÜ) Senatosu, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel'e "fahri doktora" unvanı verdi. Üniversitesi Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonunda düzenlenen törene, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, YDÜ Rektör yardımcısı Prof. Dr. Fahreddin M. Sadıkoğlu, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan Ardahan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şeref Kılıç, "Ardahan Üniversitesi senatosu tarafından Dr. Suat I. Günsel'e Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin dünyada bir yüksek öğretim ilkesi ile markalaşması ve ambargoların eğitim yoluyla aşılmasında göstermiş olduğu üstün gayret ve elde etmiş olduğu önemli başarılardan dolayı fahri doktora ünvanı vermeyi kararlaştırmıştır" dedi. Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel ise, "Öyle bir onur ki bunu taşımak hakikaten zor, öyle bir şey desem ki bir üniversite kurmaktan daha zor. Bunu ben Kıbrıs'ımızın ve Türkiye'mizin bir bütünlüğü olarak kabul ediyorum" diye konuştu. Günsel, gençlere, "Siz değerli öğrencilerden şunu istiyorum? Ülkenizin tarihini siz yazınız, başkalarının yazmasına izin vermeyin" diye seslendi.

TMMOB İKK'DE BAYRAK DEĞİŞİMİ GERÇEKLEŞTİ
TÜRK Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İl Koordinasyon Kurulu'nda (İKK) bayrak değişimi yaşandı. Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) Adana Şube Sekreteri Ali Kuzu, görevi Hasan Emir Kavi'den devraldı. TMMOB İKK'nın yeni dönem ilk toplantısı HKMO Adana Şubesi'nde gerçekleşti. Kuzu, "Görev değişimleri bayrak yarışı gibidir. Aldığım görevin ağırlığının farkındayım. Bayrağı daha yukarıya taşımayı amaçlıyorum" dedi.

REKTÖR KORKMAZ VERDİ
Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz tarafından Dr. Günsel'e cübbesi giydirildi ve "fahri doktora" unvanını takdim edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dr. Suat İ. Günsel’e Fahri Doktora unvanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN