Kipaş’tan kurşun geçirmez kumaş

Giriş Tarihi: 10.5.2016
Kipaş’tan kurşun geçirmez kumaş

Kipaş Holding tarafından gerçekleştirilen ar-ge çalışmaları sonucu üretilen kurşun geçirmez özellikli kumaş, tüm testlerden başarıyla geçti

'ta Kipaş Holding tarafından ar-ge çalışmaları sonucu kurşun geçirmez kumaş üretildi. Kurşun geçirmez kumaşta özel bir elyaf kullanıldı. Kurşun geçirmezliğinin yanı sıra kızılötesi ışınlarla görülemeyen, yanmaz ve su geçirmez özellikteki kumaşın, ağırlığı nedeniyle dezavantajlı olan yeleğe alternatif olması düşünülüyor.

ONAY ALINDI
Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Öksüz, "Yaptığımız ar-ge çalışmalarının ardından savunma sanayisine yönelik ürünler geliştirmek için hazırlıklarımız devam ediyor. Özel bir elyaf kullanarak kurşun geçirmez kumaş ürettik, bu kumaşı geliştirdik ve TSK'dan onay aldık. Ürettiğimiz bu kumaş TSK'nın yaptığı denemelerde başarılı oldu" dedi.

SERİ ÜRETİM YAKINDA
Çelik yeleklerin ağırlığı nedeniyle insan hareketlerini kısıtladığına dikkati çeken Öksüz, "Çelik yelekler giyildiği konforlu olmayan bir ürün. Ürettiğimiz bu kumaş sayesinde kullanan kişi daha rahat hareket etme imkanı bulacak" diye konuştu. Öksüz, kumaşın yakın zamanda seri olarak üretileceğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kipaş’tan kurşun geçirmez kumaş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN