Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrencilere değerinde öğütler

Halil Avcı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Halil Avcı, öğrencilere seslenirken, “Çalışma ve fedakarlık olmazsa başarı olamaz” dedi

Giriş Tarihi: 10.5.2016
Öğrencilere altın değerinde öğütler
Halil Avcı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Halil Avcı, Sarıhamzalı'da Şehit Mahmut Yeşilçam Ortau öğrencileriyle buluştu. "Bir ders de sen anlat" projesi kapsamında öğrencilerle başarı hikayesini paylaşan Avcı, öğrencilere değerinde öğütler verdi. Okulun konferans salonunda düzenlenen söyleşide; çocukluğunu, öğrencilik yıllarını ve hayatında yaşadığı tecrübeleri anlatan başarılı işadamı Halil Avcı'yı, öğrenciler büyük bir dikkatle dinledi.

"FEDAKARLIK ŞART"
Çocukluğuna ve gençliğine ait fotoğraflarla öğrencilere sunum yapan Halil Avcı, kendisinin de İmamoğlu ilçesinde çiftçilik yapan 10 çocuklu çiftçi kökenli bir ailenin çocuğu olduğunu ifade etti Avcı, hayatın her alanında olduğu gibi iş hayatında da güvenin çok önemli olduğunu kaydetti. Avcı, öğrencilere, "yaptığınız işe süreklilik kazandırmak için, yıllar sonra da yaptığınız işin takipçisi olmanız ve aynı doğrultuda davranışlar sergilemeniz gerekiyor. Çalışmadan, fedakarlık etmeden hiçbir şey başaramayız."

"DEĞİŞİME AÇIK OLUN"
Öğrencilere, teknolojik yenilikleri takip etmelerini tavsiye eden Avcı, "Hayatın sadece üniversiteden, okuldan ibaret olduğunu lütfen düşünmeyin. Okullar size belirli bilgiyi verirken, insan olabilmeyi de öğretiyor. Öğretmenleriniz size, öğretme yanında olumlu örnek olmaya çalışıyorlar. Ev ve okul arasında duraklar olduğunu da unutmayın. Bunlar, kahve köşesi, yıkık dökük mekanlar değil, başka manadaki olumsuz şeyleri değil, spor yapabileceğiniz, kendinizi geliştirebileceğiniz, sanat kolları, spor kulüpleri gibi alanları kastediyorum. Okula geldiniz, 6 saat ders gördünüz, eve gidiyorsunuz ve yatıyorsunuz. Bu gençlik ve gelecek değil. O aradaki zamanı olumlu uğraşlarla değerlendirebilmelisiniz" diye konuştu.

TEŞEKKÜR PLAKETİ
Halil Avcı'ya, Okul Müdürü Mustafa Uçar ve proje sorumlusu öğretmenler Yusuf Tümer ve Fahri Karagöz tarafından teşekkür plaketi ve çiçek takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilere altın değerinde öğütler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN