Lazer tedavisinde kişiye özel yöntem

Giriş Tarihi: 13.5.2016
Lazer tedavisinde kişiye özel yöntem

Hızla gelişen lazer teknolojisi, miyophipermetrop ve astigmat gibi kırma kusurları olan birçok hastaya kısa sürede gözlük ve lenslerinden kurtulma imkânı sağlıyor

LAZER teknolojisindeki yenilikler beraberinde birçok avantajı getirirken, uzmanlar artan lazer tedavi yöntemlerindeki ayrımlara çekiyor. Lazer tedavi yönteminin hastanın göz yapısına ve ihtiyaçlarına göre seçilmesi gerektiğini vurgulayan Dünyagöz 'dan Dr. Yetkin Özgan "Kullanılan teknoloji her göz numarasına, gözün ölçümlerine ve hastanın gereksinimlerine göre değişim gösterir" dedi.

PRENSİPTE HEPSİ AYNI
Hastaların uygunluk durumuna göre PRK, INTRALASIK, ILASIK, LASEK ve SMILE olmak üzere beş farklı lazer teknolojisini kullandıklarını söyleyen Dr. Yetkin Özgan, "Göz lazer tedavisinde kullanılan tedavi yöntemlerinin aynı prensiple çalışan ancak, farklı özellikte olan lazerlerdir. Hastanın göz yapısına ve ihtiyaçlarına yönelik olarak doğru seçilmiş lazer tedavi yöntemi operasyonun başarısında değişmez bir rol oynuyor" diye konuştu. Lazer tedavilerinin seçiminde ve başarısında hastanın göz yapısından mesleki risklerine kadar tüm değişkenlerin etken olduğuna dikkat çeken Dr. Özgan, şunları söyledi: "Örneğin LASEK tedavisi şeffaf tabakanın ince olması sebebiyle INTRALASE ve SMILE uygulanamayan hastalarımıza uygulanan bir yöntemken, göz yapısı uygun olmasının yanı sıra, darbe ve basınç riski bulunan sporcu ve meslek gruplarına içinse SMILE lazer yöntemi ideal olarak ön plana çıkabiliyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lazer tedavisinde kişiye özel yöntem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN