Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avcı: İnisiyatif alın korkmadan çalışın

Giriş Tarihi: 15.5.2016
Avcı: İnisiyatif alın korkmadan çalışın

sektörünün öncü isimlerinden Halil Avcı, İnşaat Mühendisliği öğrencileriyle tecrübelerini paylaştı. Öğrencilere seslenen Avcı: İnisiyatif almaktan çekinmeyin

Yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği devasa projelerle sektörünün önemli markaları arasında yerini alan Halil Avcı Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Halil Avcı, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde (ABTÜ) geleceğin inşaat mühendisleriyle tecrübelerini paylaştı. Halil Avcı, 'Kariyer Günleri' adı altında gerçekleştirilen etkinlikte, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileriyle buluştu. ABTÜ Yeşiloba Yerleşkesi'nde düzenlenen etkinliğe; Rektör Prof. Dr. Gül, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Abdülazim Yıldız, Genel Sekreter Osman Arık ve İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Halil Gerek de katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan ABTÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Gül, bu tür etkinliklerin sayısının daha da artırılması gerektiğini söyledi.

TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI
Daha sonra söz alan Halil Avcı, öğrencilik yılları ve hayatındaki tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Kendisi de inşaat mühendisi olan Avcı, bilginin okulda öğretildiğini, ancak önemli olanın bunu iş yaşamına yansıtmak olduğunu söyledi. Öğrencilere meslek yaşamlarında inisiyatif almalarını tavsiye eden Avcı, "Genç bir mühendisken kendi potansiyelimi göstermek adına inisiyatif alıyordum. Sizler de inisiyatif almaktan çekinmeyin. Korkmadan çalışın" dedi.

GIPTAYLA BAKILAN ÜLKE
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye-Türkmenistan İş Konseyi'nin başkanlığını da yürüten Halil Avcı, Türk inşaat sektörünün yurt dışında gerçekleştirdiği başarılı çalışmalara da değindi. Avcı, yurt dışı deneyimi Libya ile başlayan Türk inşaat sektörünün, şu anda tüm dünyada kendini kabul ettirdiğini ifade etti. İşadamı Halil Avcı, konuşmasının ardından, öğrencilerin sorularını yanıtladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avcı: İnisiyatif alın korkmadan çalışın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN