Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversite personeli ilk yardımı öğrendi

Giriş Tarihi: 15.5.2016
Üniversite personeli ilk yardımı öğrendi

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi doktorlarından Dr. Ülvan Özad, Girne Üniversitesi’nde “İlk Yardım Eğitimi” semineri verdi

Girne Üniversitesi personeli ve öğretim görevlilerine yönelik olarak Girne Üniversitesi Vakfı tarafından organize edilen İlk Yardım Eğitimi Semineri'nde, ilk yardım tekniklerinin Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi doktorlarından Dr. Ülvan Özad tarafından en ince ayrıntısına kadar anlatıldı. Salonda bulunan personel ve akademisyenler Dr. Ülvan Özad'a sorular sorarak ilk yardım teknikleri ile ilgili bilgileri uygulamalı bir şekilde öğrendiler.

UYGULAMALI EĞİTİM
Dr. Ülvan Özad, , kanama, yanık, kesik ve kalp krizi anında yapılacak ilk yardım müdahalelerini detaylı anlattıktan sonra salondaki katılımcılara araç gereç vererek anlattıklarını uygulattı. Dr. Ülvan Özad herhangi bir problem sırasında izlenecek yolu, yapılması zorunlu olan veya yapılmaması gereken tüm müdahaleleri katılımcılarla paylaştı.

YARARLI BİLGİLER
Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu Soykurt, "Ülvan Özad'a değerli bilgileri bizlerle paylaştığı için çok teşekkür ederim. Kalabalık ortamlarda hepimizin başına gelebilecek beklenmedik kazalara karşı ne yapmamız gerektiği, küçük bir müdahale ile ağrıyı nasıl dindirebileceğimiz ve nasıl hayat kurtarabileceğimiz konularında bilinçlendik. Çok faydalı bir seminer oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite personeli ilk yardımı öğrendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN