Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel şampiyon

Giriş Tarihi: 16.5.2016
Özel şampiyon
Hataylı özel sporcu Ertuğrul Gök, geçtiğimiz Mart ayında Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası'nda 800 metre yüzme kategorisinde şampiyon olarak büyük bir başarıya imza attı. Otistik 12 yaşındaki Ertuğrul Gök'ün bundan sonraki hedefi ise olimpiyatlara katılabilmek.

BÜYÜK BİR İŞ
Hatay Otizmliler Derneği Başkanı ve Türkiye Otizm Federasyon Başkan Yardımcısı Sara Gök, Suyun Rengi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Spor Kulübü'nün sporcusu Gök'ün yüzmede şampiyonu olması nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya geldi. Sara Gök, Ertuğrul'un küçük yaşlardan beri suya ilgisi olduğunu belirterek, yaptığı işin çok büyük olduğunu söyledi.

HER ŞEYDEN ÖNCE ANNESİYİM
Sara Gök, "Hatay Otizmliler Derneği Başkanı ve Türkiye Otizm Federasyon Başkan Yardımcısıyım ama her şeyden önce Ertuğrul'un annesiyim. Elimizden gelen tüm gayretleri yapmamıza rağmen 6 yaşına kadar eğitime cevap vermedi. Aşırı derecede su ile oynama isteği olduğundan havuza gönderdik. Antrenörümüz Mustafa Sırma yetenek vaat ettiğini söyleyince dünyalar bizim oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel şampiyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN