Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Final Okulları’nda FIMUN buluşması

Final Okulları’nın geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Final Model United Nations (FIMUN) başarıyla tamamlandı

Giriş Tarihi: 18.5.2016
Final Okulları’nda FIMUN buluşması
Model Birleşmiş Milletler (Model United Nations -MUN) organizasyonlarında yurtiçi ve yurtdışında birçok konferansa davet edilen Final Okulları'nda, yurt içinden ve yurt dışından 260 lise öğrencisinin katılımıyla bu yıl üçüncüsünü gerçekleşen FIMUN (Final Model United Nations) heyecanı yaşandı. Final Okulları öğrencileri, konuşma dili İngilizce olan bu konferanslarda, fikirlerini paylaştı. Final Okulları'nın çeşitli ülkelerde düzenlenen en prestijli MUN organizasyonlarının çoğuna davet edildiğini belirten Adana Final Okulları Eğitim Koordinatörü F. Oğuzhan Ertem, Final Okulları öğrencilerinin bu konferanslarda Birleşmiş Milletler'e üye ülke delegeleriymiş gibi görev aldıkları komitelerde, kendi belirledikleri meseleleri üzerine konuşmalar yapıp, çözüm önerileri sunduğunu açıkladı.

3 GÜN SÜRDÜ
FIMUN'u, uluslararası tecrübelerinin de yardımıyla 2014 yılından beri başarıyla sürdürdüklerini vurgulayan Ertem, "Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz bu çalışmaya yurtiçinden ve yurtdışından toplam 260 lise öğrencisi ve 24 lise katıldı. Üç gün süren FIMUN'da öğrenciler İngilizce tartışmalarla, dünya sorunlarına buldukları çözümlerle ve yaptıkları akademik düzeyde sunumlarla konferansa prestij kattı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Final Okulları’nda FIMUN buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN