Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Satırla işlediği cinayeti unuttu

’da işten çıkarıldığı çiftliğin bekçisini öldüren sanık mahkemede “Boğuşurken beni bıçakladı. Şuurumu kaybetmiştim, sonrasını hatırlamıyorum” dedi

Giriş Tarihi: 18.5.2016
Satırla işlediği cinayeti unuttu
'da çiftlik evinde elleri bağlanıp etkisiz hale getirildikten sonra satırla öldürülen bekçi Yusuf Bolat'ın (61) katil zanlısı, eski bekçi Raşat Konaç'ın (47) "Bir suçu gizlemek ve başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak için öldürme, mala zarar verme, hırsızlığa teşebbüs" suçlarından yargılanmasına başlandı. Tutuklu sanık, bekçiyi öldürmek için gitmediğini söyleyerek, "Kalan mı almaya gitmiştim. Bekçi beni yaraladı. O andan sonra şuurumu kaybettim. Ne yaptığımı hatırlamıyorum" dedi.

BEKÇİYİ ÖLDÜRDÜ
Olay, 1 Şubat 2016 günü Karataş yolu üzeri Havutlu Mahallesi'nde Sedat Aslan'a ait çiftlik evinde meydana geldi. Çiftlik sahibi Sedat Aslan'ın, kendisine ait 01 TK 003 plakalı kamyoneti kundaklandı. Çiftlik bekçisi Yusuf Bolat elleri ve ayakları bağlanarak öldürülmüş halde bulundu. Polis, ikinci kattaki odada içinde bulunan kasanın alt bölümünün açıldığını tespit etti. Terör operasyonu: 21 kişi tutuklandı

SATIRLA İŞLEDİĞİ CİNAYETİ UNUTTU
Polis, cinayeti işleyen kişinin tanıdık olma ihtimalini üzerinde durdu. Soruşturmada cinayeti işten çıkarılan eski bekçi Raşat Konaç'ın işlediği belirlendi. Çiftlik sahibi ile 3 bin TL'ye anlaştığını, kendisine eksik para verildiğini öne süren eski bekçi Konaç gözaltına alındı ve tutuklandı. Sanık hakkında Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. İddianamede sanığın çiftliğe eksik para verilmesi nedeniyle zarar vermek ve hırsızlık amaçlı gittiği belirtildi.

"HATIRLAMIYORUM"
Hakim karşısına çıkan tutuklu sanık, "Neden geldiğimi sordu. Ben de eksik verilen bin 850 TL'yi almaya geldiğimi söyledim. Ağanın olmadığını söyleyip gitmemi istedi. Tüfek çekince boğuştuk. Tüfeği elinden alıp uzağa attım. Zaten onu öldürme amaçlı gitmemiştim. Bıçakla saldırıp, 2 yerimden yaraladı. Kan kaybediyordum. Gözüm karardı. Şuurumu kaybettim. Sonrasını hatırlamıyorum. Olay sebebi ile yaşamak bile istemiyorum. Pişmanım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Satırla işlediği cinayeti unuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN