Elektronik izlemede ikinci sırada

“Elektronik İzleme Sistemine Geçişte Denetimli Serbestlik Hizmetlerinin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Avrupa Birliği Eşleştirme Projesi” kapsamında bir grup yabancı uzman Adliyesi’ne geldi

Giriş Tarihi: 20.5.2016
Elektronik izlemede Adana ikinci sırada
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Avrupa Birliği arasında düzenlenen proje kapsamında, elektronik izleme sisteminin yaygınlaştırılması amacıyla İngiliz ve Hollandalı uzmanlardan oluşan bir grup Adliyesi'ni ziyaret etti. Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adana'da 270 kişinin elektronik kelepçe ile izlendiğini, 30 kişinin de GPS aracılığı ile mağdura yaklaşmama yönünde verilen yükümlülüklerinin takip edildiğini belirterek, kentin sayı bakımından 'de en yoğun ikinci il olduğunu söyledi.

UZMANLAR ADANA'DA
Proje kapsamında, Proje Yerleşik Eşleştirme Danışmanı Jos Ter Voert, Londra Denetimli Serbestlik Bölge Müdürü Robert Clarke, Hollanda 2. Proje Lideri Michiel Van der Veen, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Uzmanı Suat Kılıç'tan oluşan bir heyet Adana'ya geldi. Elektronik izlemenin 'deki uygulamasının arttırılması amacıyla çalışanlarla bir araya gelen yabancı uzmanlar, 2 gün boyunca bu konuda sunum yaptı. Konuklara çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, elektronik izleme sistemini çok önemsediklerini belirterek, göreve başladığından bu yana Adana'da elektronik izleme ve GPS aracılığı ile takip edilen şüpheli, sanık ve hükümlülerin sayısında artış yaşandığını söyledi. Başsavcı Yeldan, "Adana'da bugün itibariyle 270 kişi elektronik kelepçe ile izlenirken, 30 kişinin de GPS aracılığı ile mağdura yaklaşmama yönünde verilen yükümlülükleri takip ediliyor" diye konuştu.

DESTEĞE DEVAM
Projede, 12 pilot müdürlükten biri olan Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün çalışmalarının devam ettiğini belirten Başsavcı Yeldan, projeye her aşamasında katkı sağlamayı sürdüreceklerini bildirdi. Proje Yerleşik Eşleştirme Danışmanı Jos Ter Voert de, Başsavcı Ali Yeldan'a elektronik izleme sistemine ve projeye olan katkılarından dolayı teşekkür etti. Başsavcı Yeldan, yabancı konuklara Adana Adliyesi'nin fotoğrafının bulunduğu duvar saati hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektronik izlemede Adana ikinci sırada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN